/Arka porażką przywitała powrót do elity

Arka porażką przywitała powrót do elity

Na zakończenie 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała 2:0 z Arką Gdynia. Goście przez większość meczu mieli przewagę na boisku, lecz to miejscowi byli skuteczniejsi i zgarnęli komplet punktów.

Gospodarze przejęli inicjatywę od początku meczu i już w 9. minucie przyniosło to im gola. David Guba próbował strzału zza pola karnego, lecz zamiast tego wyszła mu znakomita asysta do Vladislavsa Gutkovskisa, który precyzyjnym strzałem głową na dalszy słupek zaskoczył Konrada Jałochę. Termalica po zdobyciu gola z każdą minutą traciła na jakości. Cofnęła się do obrony i czekała na to co zrobi jej rywal. Gdynianie próbowali przedostać się pod pole karne przeciwnika głównie skrzydłami. Często też wykonywali rzuty rożne, które nie przynosiły nawet strzału. W końcu w 35. minucie po dograniu w pole karne Marcina Warcholaka dobrze uderzał Marcus Vinicius i bramkarz „Słoników” z trudem sparował piłkę poza bramkę. Przed przerwą niecelny strzał oddał jeszcze Mateusz Szwoch.

Mimo prowadzenia trener Niecieczan na drugą połowę dokonał podwójnej zmiany. Pierwszą okazję stworzyła sobie Arka. Ciekawy strzał z dystansu oddał Yannick Kakoko i futbolówka nieznacznie przeszła obok bramki. W 53. minucie Warcholak bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego i piłka od mury wyszła na kolejny korner. Goście przeważali i wydawało się, że w końcu uda im się doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i w końcu w 79. minucie podwyższyli prowadzenie. Vlastimir Jovanović idealnie wrzucił piłkę w pole karne do Gutkovskisa, a ten od razu odesłał ją przed bramkę gdzie kompletnie niepilnowany Samuel Stefanik wpakował ją do sieci. W doliczonym czasie Słowak mógł dobić rywali kolejną bramką, ale nie wykorzystał sytuacji strzelając wprost w Jałochę.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 2:0 (1:0)
1:0 – Vladislavs Gutkovskis (9.)
2:0 – Samuel Stefanik (79.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva – Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović – Martin Juhar (46. Sebastian Ziajka), Patrik Misak (46. Samuel Stefanik), David Guba (73. Wojciech Kędziora) – Vladislavs Gutkovskis.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha – Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Marcin Warcholak – Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (76. Rashid Yussuff) – Marcus Vinicius, Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok (69. Adrian Błąd) – Dariusz Zjawiński (62. Rafał Siemaszko).