/Beniaminek z Łęcznej nokautuje Mistrzów Polski
Górnik Łęczna

Beniaminek z Łęcznej nokautuje Mistrzów Polski

Górnik Łęczna niespodziewanie stał się sensacją 19. kolejki Ekstraklasy, dzięki wygranej 3:1 z Legią Warszawa. Tym samym beniaminek podtrzymał serię samych wygranych i remisów na własnym boisku i zrewanżował się Mistrzom Polski za przegraną 0:5 przy Łazienkowskiej.

W pierwszej połowie gospodarze wykorzystali niemal wszystkie błędy defensywy „Wojskowych” i otworzyli wynik już dziewięć minut po pierwszym gwizdku sędziego. Stojącego między słupkami Kuciaka pokonał Cernych, a pomogła mu w tym niefrasobliwość Michała Kucharczyka. W 27. minucie podwyższył Mraz, a tuż przed przerwą ponownie trafił Cernych . Legioniści prowadzili grę i miewali sytuacje, ale popełniali koszmarne błędy, których nie udało się naprawić w drugiej części meczu.

Po zmianie stron Helio Pinto został zastąpiony przez Tomasza Jodłowca, a grającego chaotycznie Kucharczyka zmienił Orlando Sa. Drużyna z Łęcznej mogła podwyższyć w 83. minucie, ale strzał Hasaniego w ostatniej chwili wypiąstkował warszawski golkiper. Honorowego gola strzelił Ondrej Duda, a Mistrzowie Polski musieli przełknąć gorycz porażki.
Mimo przegranej, Legia Warszawa zajmuje w ligowej tabeli pozycję lidera, a zawodnicy Jurija Szatałowa uplasowali się na 10. miejscu (grupa spadkowa).

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 3:1 (3:0)
1:0 – Cernych 9′
2:0 – Mraz 27′
3:0 – Cernych 41′
3:1 – Duda 84′

Górnik: Prusak – Mierzejewski (78′ Sasin), Bożić, Bielak, Mraz – Bonin, Burkhardt, Nowak, Nikitović, Bożok (73′ Szałachowski) – Cernych (67′ Hasani).

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Guilherme – Żyro (65′ Bielik), Vrdoljak, Helio Pinto (46′ Jodłowiec), Kucharczyk (46′ Orlando Sa), Duda – Saganowski.

Żółte kartki: Bonin, Mierzejewski (Górnik) oraz Guilherme, Kuciak, Orlando Sa, Vrdoljak (Legia).