/Biała Gwiazda już nie świeci. Legia wygrywa z Wisłą

Biała Gwiazda już nie świeci. Legia wygrywa z Wisłą

Przy pełnych trybunach Wisła Kraków doznała upokarzającej porażki 0-3 w starciu z warszawską Legią. Przegrana Krakowian w derbach Polski pozwoliła aktualnemu mistrzowi kraju objąć fotel lidera Ekstraklasy.

Wisła zaczęła mecz od mocnego uderzenia. Już w 3 minucie stuprocentową okazję miał Rafał Boguski, który jednak nie trafił w bramkę. Ten sam zawodnik celnie uderzył 10 minut później, aczkolwiek Dusan Kuciak nie dał się pokonać. Próbował także Semir Stilić i pewnie gdyby nie jego słabsza prawa noga, to wynik uległby zmianie. Legia atakowała, ale z jej akcji nic nie wynikało. Najgroźniejszą sytuację stworzył Orlando Sa, po którego strzale głową odbita piłka dotarła do Helio Pinto i Krakowian przed stratą bramki uratował Arkadiusz Głowacki. Chaos, brak wykończenia akcji, momentami nieporadność – te słowa najdobitniej charakteryzują pierwszą połowę spotkania.

Druga część meczu rozpoczęła się od ewidentnego błędu sędziego, który miał spory wpływ na dalsze losy spotkania. W 50 minucie Orlando Sa wybiegł przed obrońców „Białej Gwiazdy” i bez żadnych problemów strzelił gola Michałowi Buchalikowi. Portugalczyk, co potwierdziły powtórki, w momencie zagrania znajdował się na dużym spalonym. Bramka dla Legii sprawiła, że Wiślakom grało się już o wiele gorzej. To „Wojskowi” dominowali przez resztę spotkania. W okolicach 60 minuty stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, w tym uderzenie w słupek Marka Saganowskiego. Wisła obudziła się dopiero w końcówce. W 89 minucie Dariusz Dudka strzelił minimalnie obok słupka. Nadzieje na wywalczenie korzystnego wyniku dla Wisły zostały rozwiane 6 minut później, wtedy to pięknym uderzeniem popisał się Ondrej Duda. Dzieła zniszczenia dokończył największy gwiazdor Legii, czyli Miroslav Radović. Warszawianie wygrywają w Krakowie trzy do zera i obejmują fotel lidera Ekstraklasy.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:3 (0:0)

Bramki: 50. Orlando Sa, 90. Duda, 90. Radović

Żółte kartki: 55. Burliga, 56. Garguła – 29. Broź, 48. Kucharczyk, 64. Jodłowiec, 83. Saganowski

Wisła: Buchalik – Sadlok, Dudka, Głowacki, Burliga – Boguski (86. Stępiński), Jankowski (71. Sarki), Uryga, Stilić, Garguła (62. Guerrier) – Brożek

Legia: Kuciak – Brzyski, Junior, Rzeźniczak, Broź – Pinto (78. Duda), Vrdoljak, Jodłowiec, Kosecki (76. Kucharczyk) – Saganowski – Orlando Sa (86. Radović)