/Bolesna strata punktów Lechii

Bolesna strata punktów Lechii

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Lechii Gdańsk z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w ramach 28. kolejki Ekstraklasy. O ile w pierwszej połowie gospodarze byli stroną przeważającą, to w drugiej połowie Pomarańczowi wrócili do gry i ostatecznie droga niecieczan do domu, która wynosi mniej więcej 800 kilometrów, będzie raczej w dobrych nastrojach.

Niezwykłe znaczenie w kontekście walki o grupę mistrzowską miał niedzielny mecz, w którym Lechia mierzyła się z Termalicą. Wiele ekip zaangażowanych w rywalizację o grupę mistrzowską marzyło o tym, aby na Energa Arena padł remis.

Drużyną, która od pierwszych fragmentów gry dominowała na boisku, była ekipa z Trójmiasta. Przewaga Biało-zielonych została udokumentowana golem w 25. minucie, gdy na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Michał Chrapek. Piłka po jego próbie ugrzęzła w siatce i pomocnik gdańszczan po raz pierwszy od 2013 roku mógł cieszyć się z gola w Ekstraklasie.

W drugiej części gry to jednak gości zaliczyli trafienie, które sprawiało, że oba zespoły musiały podzielić się punktami. Autorem bardzo cennego gola dla Słoni był Bartłomiej Smuczyński, który swego czasu bronił barw Lechii. 20-latek wykorzystał świetne podanie od Dalibora Plevy i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

Dla podopiecznych Piotra Nowaka podział punktów z beniaminkiem polskiej ekstraklasy był drugim z rzędu. Jednocześnie w dwóch ostatnich potyczkach gdańszczanie stracili łącznie cztery oczka na własne życzenie. Z kolei dla niecieczan remis z lechistami jest dziewiątym w sezonie, który wciąż daje nadzieje ekipie spod Tarnowa na walkę o grę w pierwszej ósemce.

Lechia Gdańsk – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (1:0)
1:0 Chrapek 25′
1:1 Smuczyński 77′

Lechia Gdańsk: Marco Marić – Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak – Grzegorz Wojtkowiak (82′ Sławomir Peszko), Sebastian Mila (68′ Daniel Łukasik), Aleksandar Kovacević, Michał Chrapek (74′ Paweł Stolarski), Michał Mak – Grzegorz Kuświk, Flavio Paixao.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak – Dalibor Pleva, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Artem Putiwcew – Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak – Jakub Biskup (83′ Martin Juhar), Elvis Bratanović (46′ Patrik Misak), Dawid Plizga (68′ Bartłomiej Smuczyński) – Wojciech Kędziora.

Żółte kartki: Mila, Wojtkowiak, Janicki (Lechia), Misak, Putiwcew, Plewa, Smuczyński, Juhar (Termalica Bruk-Bet).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 12 223.