/Cracovia z Piastem na remis

Cracovia z Piastem na remis

Na inaugurację 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia zremisowała 2:2 z Piastem Gliwice. Sporo emocji przyniósł kibicom w Gliwicach pierwszy mecz rundy wiosennej.

Od samego początku zespół Jacka Zielińskiego ruszył do ataku, ale to Piast jako pierwszy przeprowadził groźną sytuację. W 3. minucie Patrik Mraz dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, lecz uderzenie Heberta w sam środek bramki wyłapał Sandomierski. Kilkanaście minut później Cracovia powinna objąć prowadzenie. Do niepilnowanego Jendriska piłkę posłał Wójcicki, lecz uderzenie napastnika Pasów przeszło nad bramką. W 26. minucie padł pierwszy gol w spotkaniu. Po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Miroslav Covilo, który takich sytuacji nie marnuje.

Na początku drugiej połowy Piast szukał szczęścia pod bramką Cracovii, ale zawodnikom z Gliwic brakowało dokładności. Dopiero w 80. minucie w okolicach dwudziestego metra piłka spadła pod nogi Gerarda Badii, który płaskim strzałem pokonał Sandomierskiego. W doliczonym czasie gry emocji w Gliwicach nie brakowało. Najpierw Cracovia ponownie objęła prowadzenie po golu Budzińskiego, by po chwili je stracić po bramce z rzutu karnego Gotala.

Piast Gliwice – Cracovia 2:2 (0:1)