/Czarny piątek Cracovii

Czarny piątek Cracovii

Fatalna passa Cracovii trwa. W pierwszym spotkaniu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Pasy przed własną publicznością przegrały 1:3 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Goście dzięki tej wygranej umocnili się w czołówce ligowej tabeli.

Obie drużyny przystępowały do piątkowego spotkania z nadzieją na wywalczenie kompletu punktów. Pojedynek w Krakowie świetnie ułożył się dla gości z Niecieczy, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu, w sytuacji sam na sam z Sandomierskim do siatki trafił Patrik Misak.

W kolejnych minutach długo przy piłce utrzymywała się Cracovia, ale to drużyna Czesława Michniewicza w 25. mincuie zadała kolejny cios. Po rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu z lewego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł Kornel Osyra i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Cracovii.

Cracovia szukała swoich okazji, ale nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę rywali. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać. W 66. minucie drużyna Jacka Zielińskiego zdobyła kontaktowego gola. Do siatki trafił Mateusz Szczepaniak, który dobił obroniony przez bramkarza strzał Stebleckiego.

Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. W 70. minucie goście zdobyli trzeciego gola. Po raz kolejny dobre podanie otrzymał Misak i mając przed sobą tylko Sandomierskiego precyzyjnie uderzył tuż przy słupku. Do końca meczu Termalica kontrolowała już wydarzenia na boisku i po końcowym gwizdku sędziego świętowała zdobycie kompletu punktów.

Cracovia – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:2)
0:1 – Misak 10′
0:2 – Osyra 25′
1:2 – Szczepaniak 68′
1:3 – Misak 69′

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Diego Ferraresso (46′ Mateusz Szczepaniak), Flori Bejan, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Jaroszyński – Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo – Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Tomasz Brzyski (46′ Mateusz Cetnarski) – Krzysztof Piątek (66′ Sebastian Steblecki).

Bruk-Bet: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme – Vlastimir Jovanović, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak – Roman Gergel (84′ Jakub Wróbel), Patrik Misak (80′ Wojciech Kędziora), Samuel Stefanik (67′ David Guba).

Żółte kartki: Diego, Budziński (Cracovia) oraz Putiwcew (Bruk-Bet).