/Faworyt zatrzymany

Faworyt zatrzymany

W meczu 29 kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. Bramki zdobyli Bartosz Kopacz oraz Rafał Murawski.

Pogoń Szczecin bardzo dobrze rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Już w trzeciej minucie pierwszego gola mógł zdobyć Rafał Murawski, ale piłka odbiła się do poprzeczki. Wizja tak szybkiej utraty bramki obudziła piłkarzy Górnika i to oni zaczęli męczyć bramkarza gości. Górnikom brakowało skuteczności, dobre sytuacje marnował Kante. Ataki Górnika dały efekt w 36 minucie gdy Bartosz Kopacz zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Zawodnik gospodarzy wykorzystał podanie Kwieka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Portowców, którzy znaleźli swój rytm w tym meczu. Zaowocowało to już w 50 minucie kiedy do wyrównania doprowadził Murawski. Górnik próbował przedrzeć się do pola karnego gości, ale zdecydowanie brakowało strzałów, które mogłyby zagrozić bramce gości. W 72 minucie Pogoń miała szansę, aby zdobyć drugą bramkę. Swoją okazję zmarnował Dawid Kort – piłkę po jego strzale obronił Kasprzik. Dziesięć minut później odpowiedział Górnik. Kante oddał strzał z 30 metrów, ale Kudła znajdował się na posterunku i uratował swoją drużynę przed stratą bramki.

Mecz zakończył się remisem, Pogoń z 45 punktami zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli, a Górnik nadal pozostaje na ostatniej pozycji.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 1-1
1:0 – Bartosz Kopacz 36′
1:1 – Rafał Murawski 50′

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik – Paweł Golański (80′ Mariusz Magiera), Adam Danch, Bartosz Kopacz, Ken Kallaste – Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek, Łukasz Madej, Roman Gergel (84′ Szymon Skrzypczak), Sebastian Steblecki (80′ Armin Cerimagić) – Jose Kante

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła – Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Mateusz Matras, Ricardo Nunes -Adam Gyurcso (73′ Władimir Dwaliszwili), Jakub Piotrowski, Rafał Murawski, Miłosz Przybecki (57′ Mateusz Lewandowski), Takafumi Akahoshi (68′ Dawid Kort) – Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Jose Kante, Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze); Ricardo Nunes (Pogoń Szczecin)