/Fiński dublet! Lech pokonuje Śląsk

Fiński dublet! Lech pokonuje Śląsk

W 29. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Śląsk Wrocław 2:0. Bramki strzelali Finowie: Kasper Hamalainen oraz Paulus Arajuuri.  Tym samym Kolejorz odrabia straty do warszawskiej Legii.

W pierwszej połowie więcej do powiedzenia mieli zawodnicy gości, któ­rzy kilka razy zagro­zili bramce Gostom­skiego. Przez 20 minut to przyjezdni stworzyli sobie wię­cej sytu­acji pod bramką lechitów, którzy byli bardzo niedokładni.  Już w 2 minucie spotkania Robert Pich  prze­jął piłkę, którą niedokładnie podawał Karol Linetty i bez zasta­no­wie­nia ude­rzył na bramkę Gostom­skiego. ram­karz „Kole­jo­rza” zdo­łał wybro­nić groźny strzał przeciwnika.

W 28. minucie akcje stworzyli poznaniacy. Piłkę w polu kar­nym otrzy­mał Lovrenc­sics. Węgier ude­rzył po dłu­gim rogu, lecz piłka mini­mal­nie minęła słu­pek Pawełka.

W 56. minu­cie Paw­łow­ski zde­cy­do­wał się na strzał, który w w wiel­kim zamie­sza­niu zdo­łał wyła­pać gol­ki­per Śląska. Minutę później lechici  wyszli. Doiuglas popi­sał się fan­ta­stycz­nym dośrod­ko­wa­niem, do któ­rego doszedł Hama­la­inen, który skierował piłkę do siatki.

Kilka minut później szansę na pod­wyż­sze­nie pro­wa­dze­nia miał Gergo Lovrenc­sics, lech w sytuacji sam na sam z Pawełkiem trafił prosto w jego nogi. Kilkanaście minut po bramce dla Kolejorza Mate­usz Machaj z rzutu wol­nego z 20 metra tra­fił jw poprzeczkę.

W 84. minu­cie po rzu­cie wol­nym poznaniacy podwyższyli prowadzenie. Do sta­łego frag­mentu gry pod­szedł Barry Douglas. Szkot mógł uderzać bezpośrednio na bramkę Pawełka,  lecz zde­cy­do­wał się na dośrod­ko­wa­nie, które główką prze­ciął Ara­ju­uri, nie dając szans na obronę bramkarzowi.

Lech Poznań – Śląsk Wro­cław 2:0 (0:0)

Bramki: 57′ Hama­la­inen, 84′ Arajuuri

LECH: Gostom­ski – Kędziora, Kamiń­ski, Ara­ju­uri, Douglas – Linetty, Trałka – Lovrenc­sics (72. For­mella), Hama­la­inen (90+3. Zul­ciak), Paw­łow­ski (88. Keita) – Kownacki

ŚLĄSK: Pawe­łek – Zie­liń­ski, Cele­ban, Pawe­lec, Ostrow­ski – Hołota, Danie­le­wicz (73. Hate­ley) – Pich (73. Lacny) — M. Paixao, F. Paixao – Machaj

Widzo­wie: 22 175