/Górnicy z Portowcami na remis

Górnicy z Portowcami na remis

Górnik Łęczna zremisował w ramach 25. kolejki polskiej Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 2:2. Niesatysfakcjonujący nikogo komplet punktów stał się faktem za sprawą goli Martasa i Delewa z jednej oraz Bonina ze Śpiączką z drugiej strony.

Strzelanie rozpoczęło się w 33 minucie, gdy Mateusz Matras wykorzystał świetną wrzutkę z rzutu wolnego od Nunesa i głową pokonał bramkarza drużyny miejscowej.

Chwilę później zdołał stan rywalizacji wyrównać Grzegorz Bonin. Piłkarze Pogoni nie spodziewali się szybkiego wznowienia gry z autu – piłka trafiła do Bonina, a ten bez zastanowienia uderzył i pokonał Słowika.

To nie był koniec emocji przed przerwą, bo szczecinianie zdołali ponownie wyjść na prowadzenie w 43 minucie. Nunes wrzucał piłkę w pole karne, Gerson zgrał ją przed pole karne do Delewa, a ten uderzył z pierwszej piłki i zaskoczył Prusaka.

Po zmianie stron stan rywalizacji wyrównał, ustalając tym samym wynik na 2:2 Bartosz Śpiączka. W 53 minucie Grzegorz Bonin wrzucił piłkę z prawej strony, w polu karnym odnalazł podanie Śpiączka i głową pokonał bramkarza.

Tym samym obie ekipy podzieliły się punktami.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 2:2 (1:2)

0:1 Matras 33′