/Górnik coraz bliżej spadku

Górnik coraz bliżej spadku

W meczu zamykającym 31 kolejkę Ekstraklasy Wisła Kraków nie pozostawiła złudzeń Górnikowi Zabrze i wygrała 3-1 po golu Wolskiego i dwóch bramkach Małeckiego.

Przed meczem zawodnicy Białej Gwiazdy jak i trener Wdowczyk zapowiadali walkę o każdy centymetr boiska. Jak mówili tak też zrobili. Już w 6 minucie po strzale Małeckiego było 1-0. Zawodnik Wisły wykorzystał podanie Popovicia i pokonał Grzegorza Kasprzika. Kilka minut później świetną okazję zmarnował Ondrasek, który nie wykorzystał podania Rafała Wolskiego z rzutu rożnego. Wisła straciła prowadzenie właściwie na swoje życzenie. Guzmics naciskany przez graczy Górnika wycofał piłkę do swojego bramkarza, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka znalazła się pod nogami Romana Gergela, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Biała Gwiazda nie załamała się i nadal spisywała się lepiej niż przeciwnicy. Starania Wisły przyniosły swój efekt pod koniec pierwszej połowy. Prowadzenie dla swojej drużyny odzyskał Rafał Wolski, który strzelił swojego czwartego gola w ośmiu meczach zagranych w barwach krakowskiej drużyny. Wisła schodziła na przerwę z dużo większym luzem niż goście z Zabrza.
Już na początku drugiej części meczu Biała Gwiazda mogła podwyższyć wynik. Strzał Wolskiego obronił jednak Kasprzik, który sparował piłkę na rzut rożny. Górnik próbował przejąć inicjatywę, ale nie był w stanie zagrozić bramce pilnowanej przez Miśkiewicza. Dopiero w 76 minucie goście stworzyli groźną akcję, której nie wykorzystał Armin Cerimagić. Zabrzanie nie wykorzystali swojej sytuacji, ale zrobiła to Wisła, która podwyższyła swoje prowadzenie w 80 minucie meczu. Po raz kolejny świetnie spisał się Patryk Małecki, który swoim zagraniem uruchomił Ondraska, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Górnika.
Dla Górnika to już 10 mecz z rzędu bez zwycięstwa. Zabrzanie coraz bardziej przybliżają się do spadku z ligi. Wisła dobrze prezentuje się pod okiem Wdowczyka i dzięki kolejnym zdobytym punktom zajmuje obecnie 9 miejsce w tabeli.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1
1:0 – Małecki 6′
1:1 – Gergel 29′
2:1 – Wolski 41′
3:1 – Ondrasek 80′

Wisła: Michał Miśkiewicz – Richard Guzmics, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok – Boban Jović, Denis Popović, Rafał Wolski (64′ Donald Guerrier), Rafał Pietrzak (69′ Jakub Bartosz) – Patryk Małecki (90′ Tomasz Cywka), Zdenek Ondrasek, Rafał Boguski

Górnik: Grzegorz Kasprzik – Paweł Golański (46′ Armin Cerimagić), Bartosz Kopacz, Marcis Oss, Ken Kallaste – Adam Danch, Mariusz Przyblski – Roman Gergel, Rafał Kurzawa (89′ Aleksander Kwiek), Łukasz Madej (78′ Szymon Skrzypczak) – Jose Kante

Żółte kartki: Kopacz, Cerimagić (Górnik)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.