/Hit kolejki zakończony podziałem punktów

Hit kolejki zakończony podziałem punktów

W niedzielnym spotkaniu Lech Poznań zremisował z Wisłą Kraków 1:1. Bramkę dla poznaniaków zdobył Darko Jevtić, a dla krakowian Paweł Brożek. Od początku spotkania to poznaniacy dominowali. Już w 4. minucie Jevtić podał do Formelli, który zdecydował się na uderzenie, jednak wprost w ręce bramkarza gości. Kilka minut później Darko oddał zdecydowany strzał, lecz trafił w poprzeczkę. Uderzenie Gajosa, któremu podał Jevtić również poszybowało obok bramki. W 14. minucie zagrożenie pod bramką Putnockego stworzyli Boguski i Ondrasek, lecz piłkę wybili obrońcy Kolejorza. Podopieczni Dariusza Wdowczyka poszli za ciosem i kilka minut później wyszli z kontratakiem. Prawą stroną biegł Boguski, wrzucił piłkę w pole karne, ale wybił ją Bednarek. Do piłki dobiegł jeszcze Małecki, lecz uderzył obok bramki. W 26. minucie przed szansą na zdobycie gola stanęli Lechici, jednak Gajos z daleka strzelił wprost w ręce Załuski. Niespełna 10. minut później akcja przeniosła się pod pole karne Lecha. Najpierw Mączyński, potem Ondrasek próbowali pokonać bramkarza gospodarzy, ale ich strzały zostały obronione przez golkipera. Przed przerwą sędzia podyktował rzut wolny dla Kolejorza, lecz uderzenie wykonywane przez Darko Jevticia zostało obronione przez Załuskę.

Po wznowieniu gry obie drużyny wyszły na boisko bez zmian. Chwilę później, to Wisła przejęła inicjatywę. W 56. minucie rzut wolny wykonywał Arkadiusz Głowacki, lecz piłkę po jego strzale złapał golkiper gospodarzy. Trenera Nenada Bjelicę nie satysfakcjonował remis z ostatnim zespołem w Lotto Ekstraklasie, więc postanowił dokonać zmiany. Boisko opuścił Szymon Pawłowski, a w jego miejsce wszedł Radosław Majewski. W 70. minucie Kolejorz wyszedł na prowadzenie po indywidualnej akcji Darko Jevticia. Pomocnik pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Kilka minut później piłkarze Białej Gwiazdy wyszli z kontratakiem, strzelał Małecki, lecz proste w ręce Putnockego. Chwilę później uderzał Ondrasek, lecz piłkę główką wybił Bednarek. W doliczonym czasie gry gościom udało się doprowadzić do remisu. Dośrodkowywał Sadlok, a niepilnowany w polu karnym Paweł Brożek, który pojawił się w drugiej połowie na boisku strzelił gola. Lechici próbowali jeszcze zdobyć bramkę, jednak do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 70. Jevtić – 90.+4 Brożek

Żółte kartki: 9. Kędziora – 6. Mączyński, 63. Głowacki, 79. Ondrasek

Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Nielsen, Kadar – Gajos (89. Trałka), Tetteh – Formella, Jevtić, Pawłowski (63. Majewski) – Robak (75. Kownacki)

Wisła: Załuska – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Popović (88. Cywka)– Boguski (80. Brlek), Zachara (68. Brożek), Małecki – Ondrasek

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.