/Kolejorz rozgromił chorzowski Ruch!

Kolejorz rozgromił chorzowski Ruch!

Lech Poznań wygrał przy Cichej aż 5:0. Bramki dla poznaniaków zdobyli: Darko Jevtić, Dawid Kownacki, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski oraz z rzutu karnego Marcin Robak.

Już w pierwszych minutach spotkania Maciej Gajos mógł wyprowadzić gości na prowadzenie. Najpierw jego strzał został obroniony przez Hrdlicka, a przy drugiej okazji pomocnik poznańskiej lokomotywy strzelił obok bramki. W 15. minucie po faulu na Urbańczyku sędzia podyktował rzut wolny. Do stałego fragmentu gry podszedł Paweł Oleksy i niewiele zabrakło, aby to podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli pierwszą bramkę. Mimo iż po niecelnym rzucie wolnym poznaniacy przejęli inicjatywę na boisku, kolejną groźną akcję stworzyli sobie zawodnicy Ruchu. Piłka po dośrodkowaniu wpadła pod nogi Visnakovsa, lecz ten w nią nie trafił. Gospodarze mieli swoje szanse, lecz to Kolejorz wyszedł na prowadzenie. Martin Konczkowski wybił piłkę z pola karnego wprost pod nogi Darko Jevticia, który zdecydowanym strzałem pokonał bramkarza chorzowian. W 41. minucie drugiego gola dla poznaniaków zdobył Dawid Kownacki. Młody napastnik minął trzech rywali i pokonał Hrdlicka. Przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy wynik próbowali podwyższyć Maciej Makuszewski i Darko Jevtić. Polaka strzał został obroniony, a Szwajcar uderzał obok bramki.

Po wznowieniu gry zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko bez zmian. Już w 47. minucie golkipera gospodarzy próbował pokonać ponownie Darko Jevtić, ale szybująca piłka dotknęła jeszcze zawodnika „niebieskich” i przeleciała obok bramki. Piłkarzom Lecha udało się podwyższyć prowadzenie po podaniu Macieja Makuszewskiego do Radosława Majewskiego. Były zawodnik Nottingham Forrest znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy i zdecydowanym strzałem go pokonał. Trenerzy obu drużyn dokonali zmian w składzie. W drużynie Waldemara Fornalika pojawił się Jakub Arak za Visnakovsa, a w drużynie poznańskiego Lecha Marcin Robak za Dawida Kownackiego. Niespełna minutę po wejściu na boisko napastnik niebiesko-białych został sfaulowany w polu karnym przez Grodzickiego i sędzia podyktował rzut karny. Marcin Robak pewnie zamienił jedenastkę na bramkę i lechici prowadzili już 4:0. Wynik meczu ustalił w 86. minucie Szymon Pawłowski, który pojawił się na placu gry za Makuszewskiego.

Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:5 (0:2)

Bramki: 37. Jevtić, 41. Kownacki, 59. Majewski, 67. Robak (karny), 86. Pawłowski

Żółte kartki: 66. Grodzicki – 29. Bednarek

Ruch Chorzów: Hrdlicka – Oleksy, Kowalczyk, Grodzicki, Konczkowski – Moneta, Urbańczyk, Surma (56.Lipski), Ćwielong (76. Mazek) – Niezgoda, Visnakovs (61. Arak)

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Arajuuri, Bednarek, Kadar – Trałka, Gajos – Makuszewski (69. Pawłowski), Jevtić (75. Jóźwiak), Majewski – Kownacki (65. Robak)