/Lech-Termalica: Trzy punkty dla mistrza Polski, niesamowity Linetty

Lech-Termalica: Trzy punkty dla mistrza Polski, niesamowity Linetty

W pierwszej kolejce po przewie zimowej mistrz Polski pokonał Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 5:2.

Od pierwszych minutach minut meczu aktywni byli poznaniacy. Szans strzeleckich swoich szukali Nicki Bille Nielsen oraz Łukasz Trałka.

W 11 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Szymon Pawłowski. Lewoskrzydłowy Kolejorza sam skonstruował akcje, podał do Karola Linettego, który z pierwszej piłki podał ponownie do Pawłowskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Krzysztofa Pilarza. Dwie minuty później przed swoją szansą stanęli goście, jednak Kędziora trafił prosto w słupek. W 17 minucie spotkania z dogodną okazją wyszedł nowy nabytek mistrza Polski Nicki Bille, Duńczyk minął bramkarza, lecz Putivtsev wybił piłkę spod nóg napastnika Lecha.

W drugiej części pierwszej połowy drużyną dominującą zdecydowanie był Kolejorz. Piłkarze Jana Urbana atakowali bramkę Pilarza.

W 42 minucie spotkania debiutanckiego gola zdobył Nicki Bille. Po ładnym podaniu od Karola Linettego Duńczyk wpisał się na listę strzelców. Kilkanaście sekund późnie j bramkę zdobyli goście – strzelcem gola Wojciech Kędziora.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo dobrze dla drużyny z Niecieczy. W 50 minucie spotkania Jasmina Buricia ponownie pokonał Kędziora.

W 57 minucie spotkania swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Pawłowski. Osiem minut później przed szansą na strzelenie gola stanął Karol Linetty, jednak reprezentant Polski minimalnie chybił.

Na kolejną dogodną okazję musieliśmy czekać do 81. minuty. Rzut wolny dla Termaliki wykonywał Plizga, jednak skrzydłowy beniaminka nieznacznie się pomylił. W końcówce spotkania bramkową okazję miał Darko Jevtić, lecz strzał Szwajcar przeszedł obok bramki Plizgi. W 89. minucie spotkania po faulu na Jevticiu sędzia Gil podyktował rzut karny, który na czwartego gola zamienił wprowadzony kilka minut wcześniej Dawid Kownacki. Młody napastnik mistrza Polski dwie minuty później ponownie dał sporo radości kibicom Kolejorza i przepięknym uderzeniem pokonał Pilarza.

Lech Poznań – Termalica Bruk Bet Nieciecza 5:2 (2:1)

Bramki: Pawłowski (11., 57.), Nicki Bille (42.), Kownacki (89.. 90+) – Kędziora (43., 48)

Żółte kartki: Trałka, Linetty

Widzów: 17148

Lech Poznań: Jasmin Burić, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Vladimir Volkov, Abdul Aziz Tetteh (77. Maciej Gajos), Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics (65. Darko Jevtić), Karol Linetty, Szymon Pawłowski, Nicki Bille (88. Dawid Kownacki)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Krzysztof Pilarz, Sebastian Ziajka, Pavol Stano, Artem Putivtsev, Dariusz Jarecki, Mateusz Kupczak (85. Volodymyr Koval), Bartłomiej Babiarz, Dawid Plizga, Tomasz Foszmańczyk (46. Patryk Misak) , Jakub Biskup (80. Martin Juhar), Wojciech Kędziora