/Lech wraca na fotel lidera

Lech wraca na fotel lidera

Lech Poznań pokonał w Gdańsku Lechię 2:1 w spotkaniu grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy. Bramki strzelali Hamalainen Pawłowski (Lech) oraz Vranjes (Lechia).

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie, ale emocje podbramkowe rozpoczęły się w 24 minucie, gdy ze strzałem Nazario poradził sobie Burić. Pięć minut później bramce gospodarzy zagroził Lech i od razu zdobył bramkę – dokonał tego Hamalainen wykorzystując asyste Trałki. W 34 minucie sędzia miał prawo do podyktowania rzutu karnego gdy wychodzący na czystą pozycję Sadajew został faulowany przez Gersona. Szymon Marciniak nie zdecydował się jednak wskazać na „wapno”, a zawodnik Lecha zbytnio nie protestował. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a goście byli stroną przeważającą.

Druga część spotkania lepiej rozpoczęła się w wykonaniu poznańskiego zespołu. Kolejorz często atakował, ale im dłużej trwał mecz tym lepiej zaczęli radzić sobie gospodarze. Nie przełożyło się to jednak na bramki Lechii, ponieważ w 74 minucie to Lech zdobył drugiego gola – piłkę do siatki wpakował Pawłowski wykorzystując sytuację „sam na sam” z bramkarzem. Prawdziwe emocje rozpoczeły się wraz z doliczeniem szcześciu minut do podstawowego czasu gry. Za zatrzymanie piłki ręką czerwoną kartkę dostał Fornella, sędzia nie zawahał się również wskazać na „wapno”. Do piłki podszedł Vranjes i zamienił rzut karny na bramkę. Lechia mogła zdobyć jeszcze drugą bramkę i odebrać Lechowi punkty, ale na wysokości zadania stanął rezerwowy bramkarz Kolejorza, Maciej Gostomski, którego interwencję po strzale Colaka można nazwać interwencją kolejki.

Trzy punkty w tym spotkaniu uzyskał Lech, który powrócił na szczyt tabeli. Poznaniacy mają teraz jeden punkt przewagi nad drugą Legią. Lechia zajmuje czwarte miejsce.

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:2

Bramki: Stojan Vranjes (90-karny) – Kasper Hamalainen (29), Szymon Pawłowski (74)

Żółte kartki: Kevin Friesenbichler, Stojan Vranjes, Sebastian Mila – Zaur Sadajew, Barry Douglas

Czerwona kartka: Dariusz Formella (90-za zagranie ręką)

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek – Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Gerson, Rudnilson Silva (67. Piotr Grzelczak) – Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Sebastian Mila, Bruno dos Santos Nazario (86. Piotr Wiśniewski) – Kevin Friesenbichler (71. Antonio Colak)

Lech Poznań: Jasmin Burić (82. Maciej Gostomski) – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Dawid Kownacki (76. Dariusz Formella), Łukasz Trałka, Karol Linetty, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski – Zaur Sadajew (61. Darko Jevtic)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.