/Lech wygrywa z Pogonią i odbija się od dna

Lech wygrywa z Pogonią i odbija się od dna

W 16. kolejce Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla mistrza Polski strzelali Kasper Hamalainen oraz Łukasz Trałka.

W 11. minucie fiński zawodnik otworzył wynik meczu. Marcin Kamiński przerwał akcję Portowców i rozpoczął kontratak „Poznańskiej Lokomotywy”. „Kamyk” szybko znalazł się w polu karnym rywali, dograł do Karola Linettego, którego uderzenie zostało zablokowane, a dobitka  Hamalainena i wpadła do siatki.

Kilkanaście minut później z kilku metrów przestrzelił Rafał Murawski. Lechici nie zamierzali zwalniać tempa. Szymon Pawłowski uderzył technicznie i futbolówka przeszła obok słupka.

Najlepszą sytuację szczecinianie mieli w  36. minucie. Jasmin Burić zdołał jednak uprzedzić w ostatnim momencie Adama Frączczaka.

Druga połowa mogła bardzo dobrze rozpocząć się dla gospodarzy. Po rzucie rożnym Mateusz Matras skierował futbolówkę wprost w ręce Buricia. Kilka minut później Patryk Małecki przedarł się przez środkową część boiska, znalazł się w sytuacji sam na sam z bośniackim golkiperem mistrza Polski i przegrał pojedynek z dobro dysponowanym w niedzielę zawodnikiem Kolejorza. Odpowiedź Lecha była natychmiastowa. Hamalainen otrzymał idealną piłkę od Gergo Lovrencsicsa, jednak nie zdołał sięgnąć futbolówki. Kilkadziesiąt sekund później Frączczak znalazł się przed pustą bramką i nie zdołał wpakować piłki do siatki.

W 62. minucie Lovrencsics perfekcyjnie zagrał w pole karne, gdzie czyhał Łukasz Trałka. Kapitan Kolejorza nie dał szans bramkarzowi Pogoni i podwyższył wynik na stadionie przy Karłowicza.

Do końca spotkania gra obu drużyn już nie powalała i trzy punkty lechici zabierają ze sobą do stolicy Wielkpolski. Tym samym mistrz Polski przeskakuje na 14. miejsce w ligowej tabeli.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: Hamalainen (11’), Trałka (63’)

Żółte kartki: Lewandowski, Listkowski, Matras, Fojut – Arajuuri

Pogoń: Jakub Słowik – Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski – Mateusz Matras, Rafał Murawski, Adam Frączczak, Takafumi Akahoshi (68. Michał Walski), Patryk Małecki (78. Takuya Murayama) – Marcin Listkowski (68. Miłosz Przybecki).

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh – Gergo Lovrencsics, Karol Linetty (73. Maciej Gajos), Szymon Pawłowski (84. Dariusz Formella) – Kasper Hamalainen (86. Denis Thomalla).