/Lechia przerywa dobrą passę Górnika

Lechia przerywa dobrą passę Górnika

Górnik Zabrze przegrał u siebie z Lechią Gdańsk 0:1 w meczu grupy mistrzowskiej w 33. kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Jedyną bramkę w meczu strzelił Sebastian Mila.

Od początku spotkania do ataku ruszyli goście. Pierwszą dobrą sytuację miał Makuszewski, ale nie wygrał pojedynku z bramkarzem Górnika. Zabrzanie nie stwarzali sytuacji pod polem bramkowym Lechii, goście również nie byli zbyt aktywni. W 40 minucie świetną akcję zmarnował Madej, który po podaniu Grendela, mimo sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie trafił w światło bramki.

W drugiej połowie gra była nieco odważniejsza, swoich sił w 55 minucie próbował Sobolewski, ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Po stronie Lechii strzały oddawał Mila, ale do 78 minucie były one nieskuteczne. Dopiero wtedy w sytuacji sam na sam z Kasprzikiem, Mila zdobył bramkę.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał jeszcze czerwoną kartkę (za drugą żółtą) Gergelowi oraz Lekoviciowi za brutalny faul na Przybylskim. Lechia w dzisiejszym spotkaniu przerwała świetną passę Górnika, który w tym roku nie przegrał jeszcze meczu przed własną publicznością.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 0:1

Bramka – Sebastian Mila (78)

Żółte kartki: Roman Gergel – Kevin Friesenbichler. Czerwone kartki: Roman Gergel (90+2) – Nikola Leković (90+3)

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik – Mateusz Słodowy (85. Szymon Skrzypczak), Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (76. Mariusz Magiera) – Łukasz Madej, Erik Grendel, Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik – Konrad Nowak (69. Mariusz Przybylski)

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek – Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Gerson, Jakub Wawrzyniak (46. Nikola Lekovic) – Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Sebastian Mila (90+2. Daniel Łukasik), Stojan Vranjes, Bruno dos Santos Nazario – Antonio Colak (67. Kevin Friesenbichler)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.