/Legia coraz bliżej Piasta

Legia coraz bliżej Piasta

Pierwsze sobotnie spotkanie 23. kolejki Ekstraklasy zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem Legii Warszawa. Stołeczni pokonali Zagłębie Lubin 2:1 a od liderującego Piasta dzieli ich zaledwie jeden punkt.

Legioniści ekspresowo otworzyli wynik spotkania. W 2. minucie meczu Holusek przejął piłkę na połowie rywala i podał do Kucharczyka. Ten zaś podał do Prijovicia, który pokonał bramkarza gospodarzy. Szwajcar mógł trafić jeszcze wcześniej, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Martin Polacek. Po wyjściu na prowadzenie podopieczni Stanisława Czerczesowa nieco osłabli, a do głosu doszli gospodarze, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Arkadiusza Malarza. Trafić mógł Arkadiusz Woźniak, ale piłka minęła bramkę Legii. Szans nie wykorzystali Filip Strzyński, Łukasz Janoszka i Krzysztof Piątek.

Jeszcze przed przerwą Ariel Borysiuk zastąpił Stojana Vranjesa. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Nemanja Nikolić ale jego strzał obronił Polacek. Chwilę później bramkarz gospodarzy musiał skapitulować. W środku pola piłkę przejął Jodłowiec, podał do Nikolicia a ten do Kucharczyka, który pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie strzeliło tylko Zagłębie. W 50. minucie Piątek wyprzedził w polu karnym Pazdana i pokonał Malarza. Zespół prowadzony przez trenera Stokowca nie zdołał doprowadzić do wyrównania, tym samym Legia dopisała na swoje konto trzy punkty i do lidera traci już tylko punkt.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki: 2’Prijović 37’Kucharczyk – 50’Piątek

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra – Łukasz Janoszka (61. Luis Carlos), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński (70. Krzysztof Janus), Adrian Rakowski, Arkadiusz Woźniak (84. Eryk Sobków) – Krzysztof Piątek.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Guilherme (58. Ondrej Duda), Stojan Vranjes (31. Ariel Borysiuk), Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk – Aleksandar Prijovic, Nemanja Nikolic (75. Kasper Hamalainen).