/Legia nie pozostawia złudzeń Cracovii

Legia nie pozostawia złudzeń Cracovii

Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy pokonała Cracovię 4:0 (3:0) po golach Prijovicia, Kucharczyka, Nikolicia i Hamalainena.

To był świetny mecz w wykonaniu Legii, która nie pozostawiła żadnych złudzeń Cracovii. Drużyna Pasów zweryfikowała swoje możliwości i wie, jak daleko znajduje się od tytułu mistrzowskiego. Zespół trenera Czerczesowa zakończył dzisiejszy mecz w pierwszej połowie, w której po stronie Legii padły aż trzy bramki. Pierwszego gola zdobył już w siódmej minucie Prijović, który ograł Bejana i z łatwością pokonał Grzegorza Sandomierskiego. Cracovia miała szansę na odpowiedź, ale efektowną akcję zakończoną strzałem Cetnarskiego wybronił Malarz. Kolejna bramka padła kilkanaście minut później. Odrej Duda znalazł podaniem Michała Kucharczyka, który zdecydował się na strzał z 25 metrów. Zaskoczył tym Sandomierskiego, który po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Trzeci cios w 32. minucie zadał Nikolić. Najlepszy snajper Legii i Ekstraklasy wykorzystał rzut rożny wykonywany przez Guilherme wprawiając kibiców zgromadzonych przy Łazienkowskiej w euforię.

Druga połowa meczu również przebiegała pod dyktando Legii. Zawodnicy warszawskiego klubu oddali kilka strzałów, ale przez dłuższy czas skupiali się raczej na grze w środku pola. Ostateczny wynik meczu ustanowił w 77. minucie Kasper Hamalainen, który zastąpił na boisku Nikolicia. Fin wykorzystał podanie Prijovicia, który obok gola zanotował w dzisiejszym meczu również asystę.

Legia Warszawa – Cracovia 4-0
1:0 – Aleksandar Prijović 7′
2:0 – Michał Kucharczyk 35′
3:0 – Nemanja Nikolić 33′
4:0 – Kasper Hamalainen 77′

Legia: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk. Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek (87′ Tomasz Brzyski) – Ariel Borysiuk, Guilherme – Michał Kucharczyk, Aleksandar Prijović (80′ Tomasz Jodłowiec), Ondrej Duda – Nemanja Nikolić (73′ Kasper Hamalainen)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu (46′ Piotr Polczak), Florin Bejan, Hubert Wołąkiewicz, Jakub Wójcicki – Miroslav Covilo, Bartosz Kapustka, Mateusz Wdowiak (46′ Łukasz Zejdler), Mateusz Cetnarski, Erik Jendrisek – Tomas Vestenicky (90′ Przemysław Pyrdek)
Żółte kartki: Jodłowiec (Legia) oraz Deleu (Cracovia)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.