/PP: Legia o krok od finału

PP: Legia o krok od finału

Wysokie zwycięstwo Legii Warszawa nad bydgoskim Zawiszą w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski znacznie przybliżyło „Wojskowych” do awansu. Bydgoszczanie nie wytrzymali naporu wicemistrzów Polski i przegrali aż 0:4. Hat-trickiem popisał się Nemanja Nikolić a efektownym golem Łukasz Broź.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już sześć minut po pierwszym gwizdku sędziego. Nieporozumienie między bramkarzem a defensywą gości pewnie wykorzystał Nemanja Nikolić i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Wcześniej szansę na strzelenie gola miał Aleksandar Prijović ale czujnością wykazał się stojący między słupkami Damian Węglarczyk. Od początku spotkania na boisku dominowała Legia, choć w pierwszej części nieco chaotyczna,  a jedyną dobrą okazję do wyrównania stworzył Stawarczyk.

Po zmianie stron legioniści co rusz stwarzali zagrożenie pod bramką pierwszoligowca. Na 2:0 strzałem z dystansu podwyższył Łukasz Broź. Stołeczny obrońca trafił do bramki z okolic 30. metra, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 63. minucie drugą bramkę w spotkaniu zdobył Nikolić. Węgrowi asystował Aleksandar Prijović. Dziesięć minut później sędzia Jakubik podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy za faul na Hamalainenie. Do piłki podszedł Ondrej Duda, który jednak nie zamienił strzału na bramkę. Jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 4:0 ustalił najlepszy snajper Ekstraklasy, przełamując tym samym trwającą niemal cztery tygodnie strzelecką niemoc.

Rewanż w Bydgoszczy zostanie rozegrany 6 kwietnia. W drugim półfinałowym spotkaniu Lech Poznań pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0. Finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie został zaplanowany na 2 maja.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 4:0 (1:0)

Bramki: 6′ 63′ 79′ Nikolić  50’Broź

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski – Guilherme (66. Michaił Aleksandrow), Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (80. Michał Masłowski) – Aleksandar Prijović (71. Kasper Hamalainen), Nemanja Nikolić

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz – Sebastian Kamiński, Toni Markić, Piotr Stawarczyk, Jean-Yves M’voto, Blazo Igumanović – Karol Danielak (75. Jakub Smektała), Kamil Drygas, Gal Arel (64. Maciej Kona), Wasił Panajotow – Karol Angielski (69. Mica)