/Legia wygrywa z Górnikiem i goni Piasta

Legia wygrywa z Górnikiem i goni Piasta

Osiemnasta kolejka Ekstraklasy okazała się szczęśliwa dla Legii Warszawa, która na własnym boisku podjęła Górnika Łęczna i wygrała 2:1. Dwukrotnie do bramki trafił Nemanja Nikolić a kilka minut przed końcem spotkania nadzieje na lepszy wynik dał przyjezdnym Grzegorz Bonin. Stołeczni powoli doganiają lidera rozgrywek – Piasta Gliwice. „Piastunki” niespodziewanie przegrały wczoraj z ostatnim Górnikiem Zabrze aż 5:2.

Spotkanie dobrze rozpoczęła Legia, która już cztery minuty po pierwszym gwizdku prowadziła 1:0. Wynik otworzył Nemanja Nikolić, któremu piłkę dośrodkował Ondrej Duda. Węgier stojąc w polu karnym przyłożył nogę do piłki i nie dał szans Sergiuszowi Prusakowi. W 30. minucie Nikolić ponownie otrzymał znakomite podanie od Słowaka i podwyższył na 2:0, trafiając dziewiętnasty raz w tym sezonie Ekstraklasy.

Po zmianie stron na boisku nadal dominowała Legia, choć swoje szanse mięli również podopieczni Jurija Szatałowa. W 68. minucie gospodarze mogli trafił do własnej bramki po tym jak Dusan Kuciak wybijając piłkę trafił w Łukasza Brozia. Stołeczny obrońca padł na ziemię a piłka poleciała w kierunku bramki mijając ją o centymetry. Słowackiego golkipera próbowali pokonać Jakub Świerczok i Radosław Pruchnik, ale udało się to dopiero Grzegorzowi Boninowi. W 87. minucie Leandro biegnąc lewą stroną boiska wypuścił sobie piłkę, minął Łukasza Brozia i z linii końcowej dośrodkował do dobrze ustawionego Bonina. Ten strzałem głową wpakował piłkę do bramki Kuciaka. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry strzał na bramkę oddał Świerczok ale na posterunku był Kuciak i pewnie ja odbił. Chwilę później dobijać próbował Piesio ale futbolówka trafiła w Michała Żyro i leciała do bramki ale ostatecznie z linii bramkowej wybił ją Łukasz Broź.

Legia goni liderującego Piasta i traci do niego siedem punktów. W niedzielę zagra z Wisłą na wyjeździe, a później z gliwiczanami przy Łazienkowskiej. Łęcznianie znajdują się na dziewiątej lokacie, tuż pod grupą mistrzowską. W 19. kolejce podejmą u siebie Pogoń Szczecin.

Legia Warszawa – Górnik Łęczna 2:1 (2:0)

Bramki: Nikolić 4′, 30′ – Bonin 87′

Żółte kartki: Bednarek, Szmatiuk, Dos Santos

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak – 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 2. Michał Pazdan, 17. Tomasz Brzyski – 23. Stojan Vranjes, 3. Tomasz Jodłowiec – 6. Guilherme (77′ 33. Michał Żyro), 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk (66′ 20. Ivan Trickovski) – 11. Nemanja Nikolić (84′ 13. Arkadiusz Piech).

Górnik Łęczna: 79. Sergiusz Prusak – 22. Łukasz Mierzejewski, 24. Tomislav Bożić, 20. Lukas Bielak, 2. Leandro Dos Santos – 15. Grzegorz Bonin, 17. Radosław Pruchnik (73′ 45. Przemysław Pitry), 14. Jan Bednarek, 8. Grzegorz Piesio – 7. Tomasz Nowak – 18. Bartosz Śpiączka (68′ 10. Jakub Świerczok).