/Ligowy klasyk dla Kolejorza!

Ligowy klasyk dla Kolejorza!

Lech Poznań wygrał w ligo­wym kla­syku z Legią 2:1. Bramki dla Kolejorza zdobyli Barry Douglas oraz Kasper Hamalainen. Kontaktowego gola zdobył Michał Kuchar­czyk.

Od pierw­szych minut obie dru­żyny ostro weszły w mecz. Pierw­szą groźną sytu­ację miała Legia, która już w pierw­szej minu­cie mogła objąć pro­wa­dze­nie po groź­nym strzale Żyry zza pola kar­nego. Świetną inter­wen­cją popi­sał się jed­nak Jasmin Burić.

W 22. minu­cie swoją szansę miał Gergo Lovrenc­sics, który zde­cy­do­wał się na strzał po dłu­gim rogu, ale  bram­karz Legii, ale piłka trafiła do Sadajewa, lecz cze­czeń­ski napast­nik nie zdo­łał nic z nią zrobić.

W dru­giej poło­wie było widać więk­szy spo­kój Lecha, który czę­ściej decy­do­wał się na kom­bi­na­cyjną grę. W 62. minu­cie piłkę na sam na sam otrzy­mał Hama­la­inen, ale Malarz zdołał wyjść z bramki. Bramkarz obro­nił rękoma za polem kar­nym, za co został wyrzu­cony z boiska. Z tego miej­sca do rzutu wol­nego pod­szedł Douglas i  z  24 metrów, lewą nogą, ponad murem zmie­ścił piłkę pod poprzeczkę.W 69 minucie inte­li­gent­nym poda­niem popi­sał się Linetty, który zagrał do Hama­la­inena. Fin zna­lazł się w sytu­acji sam na sam i poko­nał Kuciaka.

Legia zdo­łała wyrów­nać na nie­całe sześć minut przed koń­cem pod­sta­wo­wego czasu gry. W wyniku nie­po­ro­zu­mie­nia defen­so­rów Lecha, piłkę otrzy­mał Kuchar­czyk, który z pół­wo­leja wpa­ko­wał piłkę do siatki.

Do końca meczu wię­cej sytu­acji mieli lechici głów­nie z kontr. Jedną z nich zmar­no­wał Paw­łow­ski, który potknął się w sytu­acji, gdy przed nim został tylko jeden legionista.

LECH POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA 2:1 (0:0)

Bramki: 63′ Douglas, 70′ Hama­la­inen – 84′ Kucharczyk

Żółte kartki: Ara­ju­uri, Lovrenc­sics, Paw­łow­ski – Vrdol­jak, Kuchar­czyk, Żyro

Czer­wone kartki: Malarz

LECH: Burić – Kędziora, Kamiń­ski, Ara­ju­uri, Douglas – Linetty, Trałka (73. Kadar) – Lovrenc­sics (63. Paw­łow­ski), Hama­la­inen, Kow­nacki (86. For­mella) – Sadajew

LEGIA: Malarz – Bere­szyń­ski, Astiz, Rzeź­ni­czak, Brzy­ski – Jodło­wiec, Vrdol­jak – Kuchar­czyk, Masłow­ski (63. Kuciak), Żyro (90. Guil­herme) – Duda