/Osłabiona Arka uległa Termalice

Osłabiona Arka uległa Termalice

Arka Gdynia przegrała na własnym stadionie z Termalicą 1:3. Bramkę dla gospodarzy zdobył Marcus da Silva de Oliveira z rzutu karnego, a dla gości strzelali Babiarz, Gutkovskis i Guba.
Gospodarze już w 2. minucie otworzyli wynik spotkania, bowiem sędzia po faulu na Szwochu podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Marcus da Silva de Oliveira. Szybko strzelona bramka dawała nadzieję na efektowne widowisko, jednak nic z tego. Przez kolejne dwadzieścia minut żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej akcji. W 22. minucie Bartłomiej Babiarz zdecydował się na mocny strzał z dystansu i pokonał Konrada Jałochę. Goście złapali wiatr w żagle i po chwili, po główce Gutkovskisa prowadzili już 2:1. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego musieli więc odrabiać straty, mimo iż to oni otworzyli wynik spotkania. Przed przerwą po brutalnym faulu na Frycu, Bozok został ukarany czerwoną kartką i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Gdynianie zatem przegrywali i musieli grać w dziesiątkę.
Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian. Arkowcom ciężko było skonstruować groźną akcję w osłabieniu, zwłaszcza, że goście bronili wyniku. Zrobiła się nieprzyjemna gra dla oka, a sędzia odgwizdywał liczne przewinienia ze strony obu ekip. Celne uderzenie miało miejsce dopiero w 62. minucie. Babiarz mocnym strzałem próbował pokonać bramkarza gospodarzy, jednak Jałocha zdołał wybić futbolówkę. Chwilę później szansę na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Gergel oraz Guba, jednak golkiper Arki skutecznie interweniował. Co się odwlecze to nie uciecze i Davidovi Gubie udało się pokonać Jałochę w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu pika minęła obrońcę gospodarzy i pomocnik Termaliki ustalił wynik spotkania.

Arka Gdynia – Bruk Bet Termalica Nieciecza 1:3 (1:2)

Bramki: 2. Marcus da Silva de Oliveira (k) – 22. Babiarz, 29. Gutkovskis, 90+4. Guba

Żółte kartki: 64. Hofbauer – 44. Misak

Czerwona kartka: 38. Bozok

Arka Gdynia: Jałocha – Warcholak, Sobieraj, Sołdecki, Zbozień – Kakoko, Hofbauer (78. Wojowski) – Bozok, Szwoch (66. Nalepa), Marcus da Silva de Oliveira – Zjawiński (58. Abbott)

Bruk Bet Termalica Nieciecza: Pilarz – Sitya, Putiwcew, Osyra, Fryc – Kupczak, Jovanović – Misak (69. Guba), Babiarz, Gergel (86. Stefanik) – Gitkovskis (77. Kędziora)