/Piękne bramki przy Cichej. Kolejorz wygrywa z Niebieskimi

Piękne bramki przy Cichej. Kolejorz wygrywa z Niebieskimi

Lech Poznań pokonal Ruch Chorzów 3:1. Kibice zgromadzenie na stadionie przy ul. Cichej byli świadkami pięknym bramek.

Począ­tek meczu nie należał do najciekawszych. Na pierwszą akcje czekaliśmy do 7 minuty. Po błę­dzie Paulusa Ara­ju­uriego, który źle zgrał piłkę do Jasmina Buri­cia, do której dopadł Mariusz Stę­piń­ski, jed­nak nie udało mu się strzelić.

Przez długi okres Lech nie stwa­rzał sobie żad­nych dogod­nych sytu­acji. Strzały nie zagra­żały bramce Put­noc­kiego, który do 44. minuty nie miał pra­wie nic do roboty. Dopiero wtedy „Kole­jorz” wyszedł na pro­wa­dze­nie.  Darko Jevtić w środ­ko­wej czę­ści boiska podał do tyłem obró­co­nego do bramki Dawida Kow­nac­kiego. Młody napast­nik z pierw­szej piłki ode­grał do Macieja Gajosa, a ten z 20 metrów huk­nął na bramkę i jego strzał powę­dro­wał pro­sto w okienko.

Druga połowa zaczęła się pod dyk­tando Lecha. W pierwszych kilku minutach tej części meczu strzelec pierwszej bramki dla mistrza Polski miał wyśmie­nitą oka­zję do podwyższenia prowadzenia, jed­nak nie tra­fił w bramkę. W 56. minu­cie po dośrod­ko­wa­niu Gergo Lovrenc­sicsa, Jevtić w polu kar­nym przy­jął piłkę, oddał strzał i po chwili mógł cie­szyć się ze zdo­by­cia bramki.

Pod­opieczni tre­nera Jana Urbana mieli dwu­bram­kową prze­wagę i poczuli się pew­niej na boisku. Po złym roze­gra­niu przez Aziza Tetteha i Łukasza Trałki piłkę otrzy­mał Patryk Lip­ski i podał do Stę­piń­skiego. Napast­nik „Nie­bie­skich” pokonał bośniackiego bramkarza Lecha.

W 70. minu­cie Jevtić po indy­wi­du­al­nej akcji zali­czył dublet. Szwaj­car będąc na pra­wym skrzy­dle zszedł do środka i po nie­uda­nym poda­niu zde­cy­do­wał się na strzał, który poszy­bo­wał w okienko.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i Kolejorz znacznie zbliżył się do podium.

RUCH CHORZÓWLECH POZNAŃ 1:3

Bramki: 44’ Gajos, 56’, 70’ Jevtić

Żółte kartki: Koj; Kamiński

RUCH: Put­nocky – Koncz­kow­ski, Gro­dzicki, Koj, Oleksy – Surma, Lip­ski – Mazek <84. Efir>, Iwań­ski <72. Han­zel> , Moneta <73. Zień­czuk> – Stępiński

LECH: Burić –Ceesay, Kamiń­ski, Ara­ju­uri, Kadar – Tet­teh <88. Dudka>, Trałka – Lovrenc­sics, Jevtić <82. Vol­kov>, Gajos – Kow­nacki <65. Sisi>