/Popis umiejętności Cracovii!

Popis umiejętności Cracovii!

W ostatnim niedzielnym meczu Lotto Ekstraklasy Cracovia rozgromiła Piasta Gliwice 5:1.

Cracovia ruszyła do ataku od pierwszych minut i od 4. minuty prowadziły 1:0 za sprawą Miroslava Covilo. Po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego zawodnik wyskoczył z prawego skrzydła i pokonał Jakuba Szmatułę. „Pasy” chciały pójść za ciosem.  W 9. minucie Mateusz Szczepaniak mógł wpisać się na listę strzelców w swoim debiucie przy Kałuży.

Tuż przed gwizdkiem po podaniu Damiana Dąbrowskiego piłka trafiła do Szczepaniaka, który pewnym uderzeniem głową pokonał Szmatułę.  W 62. minucie „Pasy” zdobyły kolejną bramkę. Mateusz Cetnarski prostopadłym podaniem podał do Deleu, który w sytuacji na sam okazał się lepszy od gliwickiego bramkarza.

Osiem minut później było już 4:0. Covilo środkiem pola przedarł się w kierunku bramki Piasta i huknął z 20 metrów nie dając Szmatule żadnych szans. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Deleu zbyt lekko wycofał piłkę do Grzegorza Sandomierskiego, przejął ją Bartosz Szeliga, minął bramkarza Cracovii i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 88. minucie Marcin Budziński oddał prostopadłą piłkę do Mateusza Wdowiaka, jego uderzenie wybronił bramkarz Piasta, lecz do futbolówki dopadł Budziński i wpakował ją do siatki, ustalając wynik na 5:1.

Cracovia – Piast Gliwice 5:1 (2:0)

1:0 – Covilo 4′
2:0 – Szczepaniak 42′
3:0 – Deleu 62′
4:0 – Covilo 70′
4:1 – Szeliga 76′
5:1 – Budziński 88′

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Robert Litauszki, Hubert Wołąkiewicz, Deleu – Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo – Mateusz Szczepaniak (72′ Bartosz Kapustka), Mateusz Cetnarski (69′ Tomas Vestenicky), Erik Jendrisek (83′ Mateusz Wdowiak) – Marcin Budziński.

Piast: Jakub Szmatuła – Urok Korun (46′ Martin Bukata), Hebert, Edvinas Girdvainis, Patrik Mraz – Marcin Pietrowski, Radosław Murawski – Bartosz Szeliga, Michał Masłowski (74′ Gerard Badia), Sasa Zivec – Josip Barisić (46′ Mateusz Mak)

Żółte kartki: Budziński Deleu (Cracovia) oraz Murawski, Korun (Piast).