/Remis w Kielcach. Zawisza z pierwszym punktem na wyjeździe

Remis w Kielcach. Zawisza z pierwszym punktem na wyjeździe

Korona Kielce podzieliła się punktami z Zawiszą Bydgoszcz. W Kielcach padł remis 2:2, a obie drużyny mecz kończyły w osłabieniu. Najpierw z boiska wyleciał Ziajka, a później Petrov.

Obie drużyny mecz zaczęły z wielkim animuszem, ale pierwsi szansę na gola mieli gospodarze. Malarczyk zagrał w pole karne, tam piłkę przechwycił Janota i fatalnie przestrzelił. Chwilę później było już 1:0. Malarczyk przejął futbolówkę przed szesnastką i huknął na bramkę. Piłka wpadła do bramki obok interweniującego Sandomierskiego. Po półgodzinie gry mógł być remis. Černiauskas zagrał prosto pod nogi rywala, a Drygas zamiast uderzać do pustej bramki, uderzył obok. Kilka minut później drugiego gola na koncie powinni mieć kielczanie. Jovanović kapitalnie zagrał do Trytki, który wybiegł sam na sam z bramkarzem Zawiszy. Lepszy w tym starciu okazał się Sandomierski. W ostatnich sekundach meczu Zawisza zdołał doprowadzić do wyrównania. Piłka trafiła do Masłowskiego, a ten potężnie uderzył przy słupku i strzelił wyrównującego gola.

Drugą połowę lepiej otworzyli piłkarze z Bydgoszczy, którzy wyszli na prowadzenie. Z prawej strony boiska w pole karne dogrywał Wagner, do piłki biegł Porcellis, ale trafił w nią Dejmek i pokonał własnego bramkarza.  Od 54. minuty goście grali z jednym zawodnikiem mniej po tym, jak z boiska z czerwoną kartką wyleciał Ziajka. Po godzinie gry na tablicy nadal było 2:1 dla bydgoszczan, ale do remisu doprowadzić mógł Jovanović, jednak dobrze interweniował golkiper Zawiszy. Kilka minut później z błyskawiczną kontrą wyszli kielczanie. Aankour wpadł w pole karne, zagrał do Kapo, a ten z najbliższej odległości pokonał Sandomierskiego.  W 70. minucie Kiełb zacentrował do Kapo, a ten będąc w świetnej sytuacji posyła piłkę nad poprzeczką.  Od 77. minuty w osłabieniu grali też gospodarze po tym jak Petrov otrzymał drugą żółtą kartkę. Po faulu na Drygasie sędzia Kwiatkowski podyktował dla bydgoszczan rzut wolny. Z 26 metrów uderzył Araujo, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz (1:1)

Bramki: 10. Malarczyk, 62. Kapo – 45. Masłowski, 49. Dejmek (s.)

Żółte kartki:  58. Petrov, 93. Jovanović  – 43. Ziajka, 93. Samuel

Czerwone kartki: 77. Petrov (druga żółta), 54. Ziajka (druga żółta)

Korona: Černiauskas – Malarczyk (C), Dejmek, Sylwestrzak, Leândro – Janota(46. Kiełb), Jovanović, Petrov, Aankour – Trytko, Kapo

Zawisza: Sandomierski – Ziajka, Samuel Araújo, Strąk, Wójcicki – Masłowski (C), Drygas (82. Łukowski), Goulon, Wágner (57. Ciechanowski), Luís Carlos – Porcellis (87. Kadu).

Kibol Kolejorza. Nie boi się tak o sobie mówić - z wykształcenia jest filologiem polskim, więc wie, co słowo "kibol" oznacza w gwarze wielkopolskiej. Na międzynarodowej arenie od ponad 10 lat dopinguje Borussię Dortmund oraz Chelsea Londyn. W wolnych chwilach biega i jeździ na rowerze.