/Remisowy debiut Jerzego Brzęczka

Remisowy debiut Jerzego Brzęczka

Od remisu trener Jerzy Brzęczek rozpoczął pracę w Lechii Gdańsk. Jego zespół na własnym boisku zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 (1:1). Spotkanie obejrzało niespełna 9 tys. widzów.

Lechia dobrze weszła w mecz. Już w 5 minucie gry objęła prowadzenie. W pierwszej chwili wydawało się, że gola strzelił Antonio Colak. To właśnie Chorwat wyskoczył do główki i on najgłośniej celebrował bramkę. Powtórki telewizyjne wykazały jednak, że do siatki trafił eks-lechista, a obecnie stoper Jagiellonii, Sebastiana Madera. Gol na gdańszczan podziałał mobilizująco. Dość powiedzieć, że trzy minuty po jego strzeleniu bliski podwyższenia był Colak, a w 17 minucie po składnej akcji w poprzeczkę kopnął Stojan Vranjes.

Z czasem do głosu zaczęła dochodzić Jagiellonia. Sygnałem ostrzegawczym okazała się nieuznana bramka Jonatana Strausa. Lewy obrońca według sędziego Tomasza Musiała był na pozycji spalonej. Białostoczanie nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra. Na Lechię ruszyli więc ponownie. I dopięli swego. W 37 minucie po zamieszaniu w polu karnym mocnym strzałem w długi słupek wyrównał Łukasz Tymiński. Gospodarze jeszcze przed zejściem do szatni próbowali odpowiedzieć, ale uderzenia Colaka i Vranjesa nie zrobiły krzywdy.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, choć okazje mieli zarówno jedni, jak i drudzy. Lechia może żałować zwłaszcza akcji z 57 minuty, kiedy Bruno Nazario dośrodkował do Colaka. Jagiellonia natomiast nie wykorzystała kontrataku z 66 minuty, gdy przez połowę boiska z piłką sunął Nika Dzalamidze.

Remis nie krzywdzi żadnej ze stron. To był dość wyrównany mecz. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi. U jednych i drugich jest co poprawiać. W Lechii muszą potrenować grę w obronie, w Jagiellonii – wykorzystywanie kontrataków.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
1:0 – Sebastian Madera (sam.) 5′
1:1 – Łukasz Tymiński 11′

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk – Mateusz Możdżeń, Rafał Janicki, Adam Dźwigała, Nikola Leković (65′ Mavroudis Bougaidis) – Maciej Makuszewski (60′ Bartłomiej Pawłowski), Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik, Bruno Nazario (89” Piotr Grzelczak), Stojan Vranjes – Antonio Colak.

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski – Filip Modelski, Sebastian Madera, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Nika Dzalamidze (81′ Przemysław Frankowski), Łukasz Tymiński (81′ Taras Romanczuk), Rafał Grzyb, Patryk Tuszyński, Maciej Gajos – Mateusz Piątkowski (89′ Jan Pawłowski).

Żółte kartki: Możdżeń, Borysiuk (Lechia), Tymiński (Jagiellonia).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 8 805.