/Skromne zwycięstwo Nafciarzy

Skromne zwycięstwo Nafciarzy

Od wygranej Wisły Płock rozpoczęła się sobota w 25. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Nafciarze ograli przed własną publicznością Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0 (1:0) po samobójczym trafieniu Szarka.
Dwóch zmian po remisie w Szczecinie dokonał w wyjściowej jedenastce Nafciarzy trener Kaczmarek – miejsca Merebashviliego i Kante zajęli Krivets i Piątkowski. Także dwóch piłkarzy wymienił opiekun Słoni, Czesław Michniewicz – zamiast Fryca i Misaka mogliśmy oglądać Nowaka i Osyrę.

W dziesiątej minucie gry bliscy objęcia prowadzenia byli płocczanie – po dośrodkowaniu z lewej flanki główkował Piątkowski, ale napastnik Wisły trafił tylko w słupek. Dziesięć minut później błąd po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popełnił Kiełpin, ale strzał Kupczaka zablokowali obrońcy.

W 22. minucie prowadzenie objęli gospodarze – dobrą centrę z prawej strony pola karnego posłał Wlazło, a futbolówkę do własnej siatki skierował naciskany przez Piatkowskiego Szarek. Chwilę później mogło być 2:0 – po strzale Furmana piłka spadła na ósmy metr, ale słaby strzał Wlazły wybronił Pilarz.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry zaatakowali niecieczanie – Guilherme dośrodkował z lewego skrzydła, a po słabym strzale Gutkovskisa spory błąd popełnił Kiełpin. Do piłki wypuszczonej przez bramkarza dopadł Nowak, ale Kiełpin odkupił swoje winy ofiarną interwencją.

Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla gospodarzy, ale po dośrodkowaniu Krivetsa z prawej flanki w słupek trafił Kun. Trzy minuty później groźnie zrobiło się w drugim polu karnym, ale uderzenie Stefanika obronił Kiełpin.

W 61. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Krivets, ale uderzenie Białorusina przeleciało nad bramką. Sześć minut później powinno być 1:1 – piłka znalazła się w siatce Wisły i arbiter początkowo uznał gola, ale po konsultacji z asystentem odgwizdana została ręką Nowaka, której jednak nie było.

Nafciarze zrównali się tym samym z ósmą w tabeli Koroną Kielce, natomiast dla Bruk-Betu było to piąte kolejne spotkanie bez ligowego zwycięstwa. W następnej kolecje Wisła podejmie.. Wisłę Kraków, a Bruk-Bet powalczy ze Śląskiem.

Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
1:0 Szarek (sam.) 22′