/Podział punktów Legii i Jagiellonii

Podział punktów Legii i Jagiellonii

Legia Warszawa w pierwszej kolejce Lotto Ekstraklasy podjęła na własnym stadionie Jagiellonię Białystok. Starcie zakończyło się remisem 1:1. Do bramki trafili Michaił Aleksandrow i Fedor Cernych.

Sobotni hit polskiej ligi rozpoczął się od dużych zmian w składzie. Na ławce rezerwowych Mistrzów Polski zasiedli Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda i Nemanja Nikolić, którzy wystąpili na mistrzostwach Europy we Francji. Trener Besnik Hasik postanowił ich oszczędzić przed wtorkowym spotkaniem drugiej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów ze Zrinjskim Mostarem. W barwach Jagielloni zadebiutował Marian Kelemen, który zastąpił Bartosza Drągowskiego oraz oraz chorwacki obrońca Ivan Runje.

Spotkanie dobrze rozpoczęli legioniści, co rusz atakujący bramkę przyjezdnych. Trzynaście minut po pierwszym gwizdku bliski otwarcia wyniku był Aleksandar Prijović, ale spudłował. Kilka minut później dwóch sytuacji nie wykorzystał Thibault Moulin, który dopiero zaczyna poznawać system gry „Wojskowych”. Tuż przed przerwą piłkę od Moulina otrzymał Michaił Aleksandrow i pewnym strzałem głową pokonał stojącego między słupkami Kelemena.

Wydawało się, że po zmianie stron kolejne gole dla Legii będą formalnością. Na nieszczęście dla stołecznych, w 57. minucie pomylił się, a potem potknął Jakub Rzeźniczak. Arkadiusza Malarza ominął Fedor Cernych i trafiając do pustej bramki ustalił wynik na 1:1. Chwilę później Jagiellonia mogła prowadzić 2:1 ale pewną interwencja popisał się Malarz. Po wyrównaniu prym na boisku wiedli podopieczni Michała Probierza, a od 86. minuty legioniści grali w dziesiątkę. Sędzia Szymon Marciniak czerwoną kartką ukarał Aleksandrowa. Mimo zmian w składzie Legii, kiedy na boisku pojawili się Nemanja Nikolić i Ondrej Duda, Legia nie potrafiła stworzyć tylu sytuacji co w pierwszej części spotkania.

We wtorek legioniści rozegrają rewanżowe spotkanie drugiej rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz ze Zrinjskim Mostarem również zakończył się remisem 1:1. Starcie z mistrzem Bośni i Hercegowiny rozpocznie się o godz. 20.45 przy Łazienkowskiej.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Bramki: 45-Aleksandrow 57-Cernych

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek – Michaił Aleksandrow, Guilherme (46. Tomasz Jodłowiec), Michał Kopczyński (60. Nemanja Nikolic), Thibault Moulin, Michał Kucharczyk – Aleksandar Prijovic (73. Ondrej Duda).

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga (83. Przemysław Mystkowski), Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Jonatan Straus – Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Konstantin Vassiljev, Karol Mackiewicz (58. Maciej Górski) – Fedor Cernych (80. Karol Świderski).