/U-21: Polska wygrywa z Ukrainą

U-21: Polska wygrywa z Ukrainą

Reprezentacja Polski do lat U-21 wygrała z kadrą Ukrainy 2:0. Bramki dla Biało-Czerwonych zdobywali Mariusz Stępiński oraz Kamil Mazek.

Pierwsze minuty spotkania należały do Ukraińców, jednak to Polacy wyszli na prowadzenie. W 14. minucie Krzysztof Piątek odebrał piłkę przed polem karnym rywali, zagrał prostopadłym podaniem do Mariusza Stępińskiego,który pokonał bramkarza gości. Chwilę później mogło być 2:0, jednak strzał Jarosława Kubickiego przeszedł obok bramki.

Goście zmarnowali doskonałą okazję do wyrównania. W polu karnym ręką zagrał Sebastiana Rudola, lecz Wrąbel obronił strzał Iwana Zotki.

Grając w przewadze jednego zawodnika, Polacy przejęli inicjatywę. W 83. minucie wspomniany Zotko sfaulował Dawida Kownackiego w polu karnym, lecz uderzenie Stępińskiego obronił bramkarz Ukrainy. Chwilę później napastnik Nantes prostopadłym podaniem uruchomił Kamila Mazka i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości.

Polska U-21 – Ukraina U-21 2:0 (1:0)
1:0 – Stępiński 14′
2:0 – Mazek 85′

Polska: Jakub Wrąbel – Sebastian Rudol (89′ Przemysław Szymiński), Jan Bednarek, Jarosław Jach, Łukasz Moneta – Przemysław Frankowski (66′ Dariusz Formella), Jarosław Kubicki (88′ Alan Uryga), Patryk Lipski (72′ Dawid Kownacki), Krzysztof Piątek (66′ Radosław Murawski), Adam Buksa (72′ Kamil Mazek) – Mariusz Stępiński.

Ukraina: Wołodymyr Machankow – Ołeksandr Tymczyk, Iwan Zotko, Serhij Czobotenko (54′ Iwan Łobaj), Wołodymyr Hraczow – Denys Arendaruk (46′ Wasyl Kraweć), Ihor Charatin, Andrij Korobenko, Władysław Koczerhin (46′ Jehor Nazarina), Maksym Hrysio (69′ Mykyta Krawczenko) – Illa Korniew (46′ Ołeksij Szczebetun).

Żółte kartki: Lipski, Formella (Polska U-21) oraz Graczow (Ukraina U-21)

Czerwona kartka: Graczow /74′ za dwie żółte/ (Ukraina U-21)

Sędzia: Adam Lyczmański (Polska).