/Ulubiony wynik Kazimierza Moskala w Szczecinie

Ulubiony wynik Kazimierza Moskala w Szczecinie

Pogoń Szczecin zremisowała u siebie w 2 kolejce LOTTO Ekstraklasy 1:1 z Koroną Kielce.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli dzisiejszy mecz. Kilka minut po rozpoczęciu spotkania Czerwiński uderzył obok słupka, a Zwoliński główkując nie zdołał pokonać bramkarza Korony. Pierwsza bramka padła w 20 minucie. Wspaniałego gola z 30 metrów zdobył Dawid Kort. Dwadzieścia minut później Kielczanie odpowiedzieli na bramkę Pogoni. Do wyrównania doprowadził Pilipczuk, któremu świetnie asystował Aankoura.

Druga część meczu nie toczyła się w tak dobrym tempie jak pierwsza. Akcje rozgrywać starali się zawodnicy Pogoni, Korona skupiła się na defensywie. Żaden z zespołów nie stworzył zagrożenia pod bramką przeciwników, w związku z tym obie drużyny podzieliły się punktami.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 1-1
1:0 – Dawid Kort 20′
1:1 – Siergiej Pilipczuk 43′

Pogoń: Jakub Słowik – Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes – Rafał Murawski, Kamil Drygas (68′ Mateusz Matras) – Spas Delew (65′ Sebastian Rudol), Dawid Kort (79′ Takafumi Akahoshi), Adam Gyurcso – Łukasz Zwoliński

Korona: Michal Pesković – Bartosz Rymaniak, Elhadji Pape Diaw, Radek Dejmek, Ken Kallaste – Rafał Grzelak – Vladislavs Gabovs (87′ Tomasz Zając), Nabil Aankour, Mateusz Możdzeń (64′ Marcin Cebula), Siergiej Pilipczuk – Łukasz Sekulski (61′ Michał Przybyła)

Żółte kartki: Drygas (Pogoń) oraz Kallaste, Aankour, Sekulski, Rymaniak (Korona)