/Wielkie Derby Śląska dla Ruchu!

Wielkie Derby Śląska dla Ruchu!

Ruch Chorzów pokonał 2:0 Górnik Zabrze w Wielkich Derbach Śląska. Bramki dla „Niebieskich” strzelali Paweł Oleksy i Kamil Mazek.

Początek meczu był nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Na samym początku spotkania bramkę z rzutu wolnego mógł zdobył Radosław Sobolewski, lecz uderzył obok słupka. Swojej szansy póżniej próbował Kwiek, lecz jego strzał także minął bramkę rywali. Chwilę później z kontraatkiem poszli goście – Martin Konczkowski dośrodkował do Mariusza Stępińskiego, lecz uderzenie napastnika sparował Radosław Janukiewicz.

W dalszej części meczu sam na sam z Putnockym wychodził Paweł Widanow, lecz bramkarz czysto interweniował. Z minuty na minutę tempo gry opadło. W samej końcówce pierwszej części gry groźniej zrobiło się pod bramką Górnika. Chorzowianie tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym do piłki dopadł Oleksy, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
W 48. minucie Kamil Mazek, wyłożył piłkę Stępińskiemu, ale jeden z obrońców Górnika wybił piłkę tuż sprzed linii. Cztery minuty później Widanov uderzył wysoko ponad poprzeczką.

Przez kolejne kilkanaście minut swoich szans na podwyższenie prowadzenia szukali Niebiescy – bramkę Górnika atakowali Lipski, Oleksy i Stępiński.

W 66. minucie Stępiński zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, dopadł do niej Mazek, który miał przed sobą pustą bramkę – uderzenie wybili jednak obrońcy z Zabrza.

W 80. minucie Mazek wyprowadził kontrę, odegrał do Stępińskiego, który jednak okazał się słabszy od Janukiewicza, ale pomocnik Ruchu dopadł do piłki i pokonał bramkarza zabrzan.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Ruch triumfował w Wielkich Derbach Śląska.

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

0:1 Paweł Oleksy, 45+3 min.
0:2 Kamil Mazek, 80 min.

Górnik: Janukiewicz – Widanow, Szeweluchin, Danch, Magiera – Sobolewski (73 Janota), Kwiek – Gergel, Madej (73 Korzym), Steblecki (46 Golański) – Kante; trener: Leszek Ojrzyński.

Rezerwowi: Kasprzik, Kopacz, Kallaste, Matuszek.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Surma, Iwański – Mazek (89 Hanzel), Lipski, Podgórski (76 Zieńczuk) – Stępiński (90 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Szyndrowski, Lenartowski, Moneta.

Żółta kartka: Gergel, Widanow, Magiera – Koj.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).