/Wisła pokonuje GKS Bełchatów, komplet punktów zostaje w Krakowie

Wisła pokonuje GKS Bełchatów, komplet punktów zostaje w Krakowie

W meczu 7 kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków wygrywa z GKS Bełchatów 1-0 po golu Boguskiego.

Wisła od początku pierwszej połowy była bardzo aktywna, stwarzała groźne sytuacje pod bramką Bełchatowa. W ósmej minucie przed szansą strzelenia pierwszego gola stanął Stilić, Telichowski jednak przytomnie wybił mu piłkę spod nóg. Kilka minut później znów swoich sił próbował Bośniak – tym razem jego strzał doskonale obronił Malarz. Wisła imponowała w pierwszej odsłonie tego spotkania, grała bardzo ofensywnie i szybko. Pierwszy gol dla Białej Gwiazdy padł w 24 minucie – po akcji przeprowadzonej wspólnie z Brożkiem, Boguski wykończył wszystko świetnym strzałem z bliskiej odległości. Goście starali się grać z kontry, szukali swoich szans w rzutach wolnych. Mimo to Wisła nadal dominowała, ale do przerwy nie udało jej się powyższych wyniku.

Początek drugiej połowy to nadal świetna gra Wisły. W 51 minucie dobrą akcję przeprowadził Burliga, zabrakło jednak dokładności przy podaniu do Brożka. GKS Bełchatów próbował doprowadzić do wyrównania, ale strzały Poźniaka i dośrodkowania Maka nie znalazły drogi w światło bramki. W 64 minucie za faul na Prokiciu żółtą kartkę otrzymał Uryga. Ten sam zawodnik, trzy minuty później za kolejny faul otrzymał drugą żółtą, a w rezultacie także czerwoną kartkę. Od 67 minuty Wisła grała w ‘dziesiątkę’. Mimo to, Semir Stilić świetnie poczynał sobie pod bramką zespołu gości. W 74 minucie do dobrej okazji doszli goście – nie strzelili gola, ponieważ doskonałą interwencją popisał się Boguski, wybijając piłkę spod nóg Basty. Kilka minut później GKS Bełchatów zaatakował raz jeszcze – Baranowski uderzył głową tuż nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry bliski strzelenia gola samobójczego był Sadlok, piłka szczęśliwie minęła jednak bramkę Buchalika. Komplet punktów zostaje w Krakowie.

Wisła Kraków – GKS Bełchatów 1-0 (24. Boguski)

Wisła: Buchalik – Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok – Uryga, Boguski, Stilić (90+3. Zając), Jankowski, Garguła – Brożek (90+1. Stępiński)

GKS Bełchatów: Malarz – Basta, Baranowski, Telichowski, Mójta – Baran, Rachwał (46. Komołow), Wroński (60. Prokić), Poźniak, Mak – Ślusarski (80.Turkovs)

Żółte kartki: Uryga (64.,67.), Głowacki (85.) – Mak (76.)

Czerwone kartki: Uryga (67.)

Co lubię? Liverpool, ranne wstawanie (czasami), podróże po Europie, hokej; czego nie lubię? Manchesteru United, marchewki, rozpakowywania walizki.