/Wyjazdowe przełamanie Korony

Wyjazdowe przełamanie Korony

W ostatnim meczu 13. serii spotkań T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce wygrała w Chorzowie 1:0 (0:0) z miejscowym Ruchem. Było pierwsze zwycięstwo na wyjeździe „Złoto-kriwstych” od prawie roku.

Na początku meczu wszystko wskazywało na to, że przy Cichej czeka nas pojedynek bardzo dynamiczny, toczony w szybkim tempie z dużą ilością goli. Jednak nic bardziej mylnego. W 3. minucie groźnie po rzucie rożnym główkował Olivier Kapo, a Krzysztof Kamiński obronił strzał z dużym wysiłkiem. Spotkanie obfitowała w stałe elementy gry jednak obu ekipom brakowało skuteczności przy ich wykończeniu.

Kolejną idealną okazję na gola kielczanie stworzyli sobie w 30. minucie spotkania. Przemysław Trytko ruszył do podania za plecy obrońców, jednak chcąc lobować chorzowskiego golkipera strzelił niecelnie. Minęło 5 minut gry i ponownie Trytko miał szansę an zdobycie gola. Tym razem gdy udało mu się minąć już golkipera gospodarzy został powalony na ziemię przez Piotra Stawarczyka. Sędzia Paweł Gil jednak uznał, że defensor gospodarzy nie trafił ani w przeciwnika ani piłkę więc nie miał podstaw do podyktowania rzutu karnego.

Po zamianie stron do ataku zdecydowanie ruszyli „Niebiescy”. Dosłownie w parę minut zdominowali rywala jednak nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego w poniedziałkowy wieczór Vytautasa Cerniauskasa. Wraz z upływem czasu impet gospodarzy w ataku słabł.

Kluczowa dla rozstrzygnięcia meczu okazała się akcja z 77. minuty meczu. Z rzutu wolnego na dobrej wysokości dośrodkował Paweł Golański, a precyzyjny strzał głową przy słupku oddał Radek Dejmek. Kamiński wyciągnął się jak struna, lecz nie miał szans na skuteczną interwencję.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika po stracie gola starali się wyrównać stan meczu do ostatnich sekund jednak niewiele udało im się wskórać i musieli pogodzić się z porażką. Ruch po 13. kolejkach ma na koncie zaledwie 8 punktów i plasuje się na 15. lokacie w tabeli. Korona Kielce odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od pokonania na wyjeździe Cracovii 02.11.2013 roku. Ekipa Ryszarda Tarasiewicza z dorobkiem 1 1oczek zajmuje 14 miejsce w tabeli.

Ruch Chorzów – Korona Kielce 0:1 (0:0)
0:1 – Radek Dejmek 77′

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński – Martin Konczkowski, Piotr Stawarczyk, Marcin Malinowski, Daniel Dziwniel, Łukasz Surma, Bartłomiej Babiarz, Jakub Kowalski (81′ Marek Zieńczuk), Filip Starzyński (65′ Michał Efir), Jan Chovanec, Eduards Visnakovs (70′ Grzegorz Kuświk).
Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Radek Dejmek, Piotr Malarczyk, Kamil Sylwestrzak, Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow (68′ Vanja Marković), Jacek Kiełb (90+1′ Paweł Sobolewski), Olivier Kapo, Siergiej Pilipczuk (65′ Nabil Aankour), Przemysław Trytko.
Żółte kartki: Łukasz Surma, Piotr Stawarczyk (Ruch) oraz Kyryło Petrow, Olivier Kapo (Korona).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).