/Zagłębie gromi Ruch Chorzów

Zagłębie gromi Ruch Chorzów

Zagłębie Lubin nie miało dzisiaj żadnych problemów z Ruchem i na otwarcie 33. kolejki Ekstraklasy wygrało z chorzowskim zespołem 4:1 (1:1).

Oba zespoły wyszły zmotywowane na dzisiejszy mecz, nadal bowiem mają szansę na miejsce pozwalające na walkę o europejskie puchary. Początek spotkania był wyrównany, ale po pierwszym kwadransie przeważać zaczął Ruch. W 29. minucie Niebiescy zdobyli gola – Michał Koj wykorzystał błąd obrony gospodarzy i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Stracona bramka dobrze wpłynęła na gospodarzy, którzy wzięli się do pracy. Zaowocowało to golem w 34. minucie. Filip Starzyński odnalazł podaniem Krzysztofa Piątka, który w sytuacji sam na sam doprowadził do wyrównania wyniku.

Druga połowa już zdecydowanie należała do Zagłębia Lubin. W 50. minucie Filip Starzyński skierował świetne podanie w stronę Woźniaka, który ograł defensywę Niebieskich i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Pięć minut później było już 3:1. Krzysztof Piątek dośrodkowywał w pole karne, a Oleksy bardzo niefortunnie przymierzył się do wybicia piłki co poskutkowało golem samobójczym. W 71. minucie Ruch miał jeszcze szansę na powrót do gry, ale Mariusz Stępiński, po faulu Polacka, po raz drugi w tym sezonie nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę później Miedziowi zadali ostateczny cios. Czwartego i ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Łukasz Piątek, który bez problemów pokonał Matusa Putnockiego.

KGHM Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 4-1
0:1 – Michał Koj 29′
1:1 – Krzysztof Piątek 37′
2:1 – Arkadiusz Woźniak 50′
3:1 – Paweł Oleksy (sam.) 55′
4:1 – Łukasz Piątek 72′