/Zagłębie triumfuje w Kielcach

Zagłębie triumfuje w Kielcach

W pierwszym spotkaniu 17. kolejki Ekstraklasy, Zagłębie Lubin pokonało 2:0 na wyjeździe Koronę Kielce. Nie było to jednak stojące na wysokim poziomie spotkanie.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali porywającego widowiska. Obie strony starały się atakować, ale robiły to bez większego pomysłu. W efekcie obserwowaliśmy znikomą liczbę klarownych sytuacji. Tylko goście potrafili celnie uderzać na bramkę rywali.

Pierwsze uderzenie w światło bramki miało miejsce w 31. minucie. Po uderzeniu Janoszki piłkę bez problemów złapał Małkowski. Pięć minut później bramkarz Korony musiał jednak wyciągać futbolówkę z siatki. Tym razem Janoszka po dośrodkowaniu z lewego skrzydła głową uderzył nie do obrony. Była to jedyna godna odnotowania sytuacja w pierwszej części.

W 56. minucie Zagłębie podwyższyło na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zagranie przedłużył Guldan, a ustawiony przed bramką Jach z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. Kwadrans później Zagłębie powinno prowadzić 3:0, ale bardzo dobrej sytuacji nie zdołał wykorzystać Papadopulos.

Korona również nie zamierzała się poddawać. Groźnie z dystansu uderzał Jovanović, ale Polacek zdołał odbić piłkę nad poprzeczkę. Ostatecznie jednak wynik 2:0 nie uległ już zmianie.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 Janoszka 36′
2:0 Jach 56′

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski – Vladislavs Gabovs, Radek Dejmek, Maciej Wilusz, Kamil Sylwestrzak – Łukasz Sierpina (63′ Tomasz Zając), Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanović, Marcin Cebula (63′ Michał Przybyła), Siergiej Pilipczuk (57′ Bartłomiej Pawłowski) – Airam Cabrera.