/Bułgarskie niepowodzenie „Miedziowych”

Bułgarskie niepowodzenie „Miedziowych”

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali w pierwszym meczu I rud kwalifikacji Ligi Europejskiej 0:1 ze Sławiją Sofia. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył pięć minut przed końcem Nikita Siergiejew.

Spotkanie od pierwszych minut zdecydowania należało do „Miedziowych”. Lubinianie dzięki grze wysokim pressingiem zmusili rywali do gry długimi podaniami czego wynikiem były liczne straty Sławii Sofia. Jednak dzięki takie taktyce Bułgarzy głównie byli zmuszeni do defensywy. W 10. minucie spotkania Krzysztof Piątek mógł przypieczętować dominacje swojego zespołu ale zbyt długo wahał się nad oddaniem strzału w polu karnym.

Nie minęły 2 minuty a ponownie reprezentant Polski do lat 21 powinien wpisać się na listę strzelców. Jan Vlasko idealnie podał Piątkowi, a ten w idealnej sytuacji uderzył płasko w krótki róg bramki rywali. Między słupkami znajdował się Mario Kirew, który nie dał się zaskoczyć i wybił futbolówkę na korner.

Podopieczni Piotra Stokowca zupełnie kontrolowali pierwszą część spotkania i rządzili na boisku. W ich grze zabrakło tylko postawienia przysłowiowej kropki nad „i” w postaci gola, który by przypieczętował dominację i ustawił losy meczu.
Gospodarze w pierwszej połowie zaatakowali dwa razy i dwukrotnie uczynił to Borisław Baljiski. Obie próby wyglądały tak samo – gracz z numerem osiem na białej koszulce zszedł z prawej strony do środka i oddawał strzał lewą nogą. Martin Polacek był jednak czujny.
Druga odsłona rozpoczęła się tak jak pierwsza. Zagłębie dłużej utrzymywało się przy piłce, jednak klarownych sytuacji zaczęło brakować. 10 minut po zmianie stron lubinianie oddali drugi celny strzał. Znów w światło bramki przymierzył Krzysztof Piątek, ale zdecydowanie za słabo, żeby pokonać golkipera.
Im bliżej było do końcowego gwizdka to spotkanie zaczęło się wyrównywać. Pięć minut przed końcem Bułgarzy strzelili zwycięskiego gola. Aleksandar Todorowskił nie sięgnął piłki, do której dopadł Paszow i dośrodkował przed bramkę, gdzie skuteczne akcje wykończył Nikita Siergiejew.

Drużyna z Lubina mimo, że była zdecudowanie lepsza przez większą część spotkania, to przegrała i jest w trudnej sytuacji przed przyszłotygodniowym rewanżem.

Sławija Sofia – KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 – Nikita Siergiejew 85′
Sławija: Mario Kirew – Omar Abud, Serder Serderow, Setfan Wełkow, Georgi Pashow – Emil Martinow, Borisław Baljiski (56′ Yanis Karabiejow) – Nikita Siergiejew, Georgi Jomow (56′ Iwajło Dimitrow), Bożydar Wasjew – Kalojan Krastjew.
Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Djorde Cotra – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki – Arkadiusz Woźniak, Jan Vlasko (83′ Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (74′ Krzysztof Janus), Krzysztof Piątek (68′ Michal Papadopulos).
Żółte kartki: Georgi Pashow (Sławija) oraz Dorde Cotra (Zagłębie).
Sędzia: Aghayev Aliyar (Azerbejdżan).