/Euro 2016: Niemcy lepsi od Ukrainy

Euro 2016: Niemcy lepsi od Ukrainy

Od wygranej zaczęli mistrzostwa Europy we Francji piłkarze reprezentacji Niemiec, którzy pokonali na Stade Pierre-Mauroy 2:0 Ukrainę. Gole dla Nationalelf strzelili Shkodran Mustafi i Bastian Schweinsteiger, który na zdobycie bramki potrzebował tylko dwóch minut.

Po wygraniu przed dwoma laty mistrzostwa świata przez reprezentację Niemiec celem na turniej we Francji było dla podopiecznych Joachima Löwa zwycięstwo w Euro 2016.

Krok w kierunku finału mistrzostw Europy ekipa Die Mannschaft miała wykonać w niedzielny wieczór, pokonując Ukrainę.

Podopieczni Mikhaiła Formenki zagrali jednak bardzo odważnie w starciu z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi od pierwszych fragmentów gry mieli kłopoty z Błękitno-żółtymi. Już w piątej minucie Manuela Neuera do dużego wysiłku zmusił Jewgen Konoplyanka, który oddał mocny strzał. Jednak golkiper Bayernu stanął na przeszkodzie rywali.

Tymczasem w 19. minucie miała miejsce odpowiedź przedstawicieli czterokrotnych mistrzów świata. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Toniego Kroosa na listę strzelców wpisał się Mustafi, który uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. Tym samym Niemcy na przerwę udali się z prowadzeniem.

W drugiej połowie byliśmy świadkami spotkania, w którym mistrzowie świata kontrolowali wydarzenia na boisku. W doliczonym czasie gry rezultat meczu ustalił Schweinsteiger, który chwilę po wejściu na boisku w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Ukraińców. Jednocześnie drugi niedzielny bój w grupie C zakończył się wiktorią Niemców 2:0. Dodajmy, że w czwartek Götze i spółka zmierzą się na Stade de France z Polską.

Niemcy – Ukraina 2:0 (1:0)
1:0 Mustafi 19′
2:0 Schweinsteiger 90+2′