/Euro 2016: Belgia odpada, Walia w półfinale!

Euro 2016: Belgia odpada, Walia w półfinale!

W drugim meczu ćwierćfinałowym reprezentacja Walii pokonała Belgię 3:1 i awansowała do półfinału Mistrzostw Europy we Francji.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Belgów, którzy już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Radja Nainggolan zaprezentował ładny pokaz swoich umiejętności. Perfekcyjnie przejął podanie, które posłał Eden Hazard i wykonał fantastyczny daleki strzał w lewy górny róg bramki.

Walijczycy wyrównali w 31. minucie.  Aaron Ramsey dośrodkował z rożnego w pole karne, a Ashley Williams głową trafił do bramki od wewnętrznej strony prawego słupka.

W 55. minucie Hal Robson-Kanu otrzymał prostopadłe podanie od Ramsey’a i wykazał się wielkim opanowaniem w polu karnym strzelajac w lewą stronę bramki na 2:1.

Belgowie mogli wyrównać w 74. minucie. Toby Alderweireld wrzucił piłkę w pole karne, a Marouane Fellaini na pustą bramkę uderzył daleko od prawego słupka. Decydujący cios Walia zadała w 86. minucie. Sam Vokes wyskoczył najwyżej do perfekcyjnego dośrodkowania, które posłał Chris Gunter i z bliskiej odległości na lewą stronę bramki. Thibaut Courtois był bezradny.

Walia – Belgia 3:1 (1:1)

0:1 – Radja Nainggolan 13′
1:1 – Ashley Williams 30′
2:1 Hal Robson-Kanu 55′
3:1 – Sam Vokes 86′
Walia: Wayne Hennessey – James Chester, Ashley Williams, Ben Davies – Neil Taylor, Joe Allen, Joe Ledley (78. Andy King), Aaron Ramsey (90. James Collins), Chris Gunter – Hal Robson-Kanu (80. Sam Vokes), Gareth Bale.

Belgia: Thibaut Courtois – Thomas Meunier, Toby Alderweireld, Jason Denayer, Jordan Lukaku (75. Dries Mertens) – Radja Nainggolan, Axel Witsel – Yannick Fereira-Carrasco (46. Marouane Fellaini), Kevin De Bruyne, Eden Hazard – Romelu Lukaku

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia)

Żółte kartki: James Chester, Ben Davies, Chris Gunter Aaron Ramsey – Marouane Fellaini.