/Kadra U20 wygrywa Turniej Czterech Narodów

Kadra U20 wygrywa Turniej Czterech Narodów

Młodzieżowa reprezentacja do lat 20 wygrała dziś w Jenie z Niemcami 2:1 i zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju, gromadząc na swoim koncie 13 oczek.

Aby myśleć o triumfie w Turnieju Czterech Narodów podopieczni Marcina Dorny musieli wygrać  zrewanżować się za listopadową porażkę w Szczecinie.

Z początku nic nie wskazywało, że biało-czerwoni rozstrzygną spotkanie na swoją korzyść. W pierwszej połowie to gospodarze przeważali na boisku, a na bramkę gospodarzy strzelał tylko Zieliński, z resztą z marnym skutkiem. Okazję na strzelenie gola mieli nasi zachodni sąsiedzi, ale uderzenie Stendery fenomenalnie obronił Podleśny. Do siatki trafić mógł jeszcze Kempf, ale posłał piłkę obok bramki.

Dopiero w 69. minucie na boisku zaczęło się coś dziać. Piłkę w polu karnym otrzymał Stępiński, zwiódł obrońcę i uderzył na bramkę, nie dając szans bramkarzowi. Chwilę później było już 2:0 dla Polaków. Strzelec pierwszej bramki trafił najpierw w poprzeczkę, a dobitkę wykorzystał Zieliński.  Gospodarze straty zmniejszyli po bramce Stendera z rzutu karnego. W ostatnich minutach Niemcy bombardowali bramkę strzeżoną przez Podleśnego, ale nie zdołali wywalczyć choćby remisu i mecz zakończył się triumfem Polaków.

Warto dodać, że w dzisiejszym meczu wystąpiło czterech piłkarzy, którzy w 2012 roku również pod wodzą trenera Dorny przegrali (0:1) półfinał w ME także z Niemcami. Są to Mariusz Stępinski, Dariusz Formella, Igor Łasicki, a także Sebastian Rudol.

Niemcy – Polska (0:0) 1:2

Bramki: 77. Stendera – 69. Stępiński, 74. Zieliński

Żółte kartki: Stępiński

Niemcy: Marvin Schwäbe – Tobias Pachonik (46. Robert Bauer), Kevin Akpoguma, Marc-Oliver Kempf, Maximilian Wittek – Maximilian Dittgen (87. Benjamin Trümner), Niklas Stark, Julian Weigl, Marc Stendera, Sebastian Stolze (46. Julian Brandt) – Tim Kleindienst.

Polska: Damian Podleśny – Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Igor Łasicki, Hubert Matynia –Dariusz Formella (62. Maik Lukowicz), Alan Uryga, Radosław Murawski, Piotr Zieliński (90. Adam Dźwigała), Martin Kobylański (75. Łukasz Wroński) – Mariusz Stępiński.