/Polacy lepsi od Czechów. Wygrana na koniec pięknego roku

Polacy lepsi od Czechów. Wygrana na koniec pięknego roku

W ostatnim meczu w tym roku reprezentacja Polski wygrała z Czechami 3:1. Bramki dla Biało-Czerwonych strzelali Arkadiusz Milik, Tomasz Jodłowiec i Kamil Grosicki.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla reprezentacji Polski. W trzeciej minucie lewą stroną boiska szarżował Bartosz Kapustka, ograł kilku graczy Czech, dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Arkadiusz Milik – napastnik Ajaxu Amsterdam nie miał żadnych problemów z pokonaniem Petra Cecha.

Dziesięć minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu Milika z rzutu rożnego, Tomasz Jodłowiec strzałem głową pokonał bramkarza Arsenału.

W 28 minucie akcję przeprowadzili goście. Vaclav Prochazka znalazł w polu karnym Ondreja Zahustela, a piłka przeszła minimalnie obok słupka.

W 41 minucie Czesi strzelili gola kontaktowego. Tomasz Jodłowiec wybił piłkę wprost pod nogi Ladislava Krejciego, który pięknym strzałem posłał piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Artura Boruca.

W 73. minucie reprezentanci Polski ruszyli z kotnratkiem. Po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Czechów, piłka trafiła pod nogi naszych zawodników. Krzysztof Mączyński ruszył lewą stronę, podał do Milika, który odegrał do lepiej ustawionego Kamila Grosickiego – ten bez najmniejszych problemów pokonał Cecha.

Polska – Czechy 2:1

Bramki: Milik, Jodłowiec, Grosicki – Krejcic

Polska: 12. Artur Boruc – 3. Artur Jędrzejczyk, 15. Kamil Glik (46, 2. Thiago Cionek), 21. Michał Pazdan (87, 28. Paweł Dawidowicz), 13. Maciej Rybus – 11. Kamil Grosicki (73, 17. Sławomir Peszko), 6. Tomasz Jodłowiec (78, 23. Ariel Borysiuk), 5. Krzysztof Mączyński, 8. Karol Linetty (77, 18. Sebastian Mila), 26. Bartosz Kapustka (83, 24. Artur Sobiech) – 7. Arkadiusz Milik

Czechy: 1. Petr Čech – 4. Tomáš Kalas (76, 11. Daniel Pudil), 17. Marek Suchý, 5. Václav Procházka, 8. Lukáš Bartošák (76, 2. Pavel Kadeřábek) – 20. Ondřej Zahustel (58, 10. Jiří Skalák), 14. Kamil Vacek, 13. Jaroslav Plašil, 15. Martin Pospíšil (84, 22. Vladimír Darida), 19. Ladislav Krejčí (58, 18. Josef Šural) – 21. Milan Škoda (67, 7. Tomáš Necid)

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Grosicki – Suchý