/U21: Polska nie zagra w barażach

U21: Polska nie zagra w barażach

Młodzieżowa reprezentacja Polski nie zagra w barażach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Dorny ulegli w Katerini 1:3 Grekom. Jedyną bramkę dla Polaków zdobył Kacper Przybyłko.

Pierwsza groźną akcję przeprowadzili Grecy, w 3. minucie sprzed pola karnego uderzał Lagos, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. W 6. minucie Pawłowski przedarł się w pole karne, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców gospodarzy. W 12. minucie na prowadzenie wyszli Grecy, Mavrias nie doszedł do piłki, jednak zdołał ją wywalczyć, odegrał do Karelisa, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Dziesięć minut później gospodarze mogli już prowadzić 2:0. Karelis ograł Janickiego, ale i fatalnie spudłował. W 25. minucie do wyrównania doprowadził Przybyłko. Pawłowski odzyskał piłkę, zagrał do Żyro, a ten podał wzdłuż bramki do Przybyłki, który pewny strzałem pokonał Kapino. Chwilę później przed stratą drugiej bramki uchronił nas Szumski. Stafylidis uderzał z rzutu wolnego i piłka minęła wszystkich naszych obrońców. W bramce jednak czujnie zachował się Szumski i wybił futbolówkę na out. W 38. minucie podopieczni Marcina Dorny powinni prowadzić. Wszołek zagrał w pole karne, piłka odbiła się od jednego z obrońców gospodarzy i trafiła pod nogi Żyro. Ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie fatalnie spudłował.
Drugą połowę lepiej zaczęli Grecy, jednak nie zdołali sobie stworzyć żadnej sytuacji bramkowej. W 53. minucie z rzutu wolnego uderzał Żyro, ale z problemami piłkę obronił golkiper gospodarzy. Gra biało-czerwonych nie porywała, wydawało się wręcz, że remis w pełni ich satysfakcjonuje. W 76. minucie Velios odebrał piłkę Pawłowskiemu i będąc sam na sam z Szumskim z kilku metrów spudłował. W 86. minucie Przybyłko minął bramkarz Greków i uderzył z ostrego kata, ale trafił tylko w boczną siatkę. W końcówce meczu sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił Gianniotas. W doliczonym czasie Grecy podwyższyli prowadzenie jednocześnie pozbawiając nas szans na awans do baraży.

Grecja –Polska 3:1 (1:1)

Bramki: 12. Karelis, 87. Gianniotas, 93. Stafylidis – 24. Przybyłko

Żółte kartki: 34. Marinakis, 51. Mavrias, 59. Triantafyllopoulos – 26. Dawidowicz, 48. Wszołek

Grecja: Kapino – Marinakis, Triantafyllopoulos, Bougaidis, Stafylidis – Lagos, Ballas – Mavrias (71. Bakasetas), Bouchalakis (55. Bouzas), Karelis – Vellios

Polska: Jakub Szumski – Bartosz Bereszyński, Rafał Janicki, Marcin Kamiński, Daniel Dziwniel (82. Mateusz Lewandowski) – Michał Chrapek, Paweł Dawidowicz – Michał Żyro, Bartłomiej Pawłowski (76. Wojciech Golla), Paweł Wszołek – Kacper Przybyłko