/Wysoka wygrana U19

Wysoka wygrana U19

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 19 wygrała towarzyskie spotykanie z Gruzją 4:1 (0:1). Mecz odbył się w tureckim Belek i był elementem przygotowań do majowych eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrówna. Gola otwierającego wynik meczu zobaczyliśmy dopiero tuż przed gwizdkiem arbitra kończącym pierwszą połowę. Trafienie z rzutu karnego zaliczył zawodnik Gruzji oznaczony numerem 11.

Druga połowa przebiegła już pod dyktando „Biało-czerwonych”. W 58. minucie stan meczu wyrównał zawodnik poznańskiego Lecha Jakub Serafin. Dwie minuty później Polaków na prowadzenie wyprowadził młody piłkarz Lechii Gdańsk Adam Buksa. Wynik meczu na 4:0 dzięki dwóm trafieniom 67. i 78. minucie ustawił Paweł Łysiak z niemieckiego Wolsfburga.

W poniedziałek zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe. Oba starcia z Gruzinami są elementem przygotowań kadry trenera Rafała Janasa do II rundy eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy 2015. Polska w niej trafiła do grupy z Czarnogórą, Ukrainą oraz Bośnią i Hercegowiną. Wszystkie trzy mecze Polaków zostaną rozegrane w maju w naszym kraju. Na turniej, który zostanie rozegrany w lipcu w Grecji zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepszy zespół z trzeciego miejsca.

Polska – Gruzja 4:1 (0:1)

Bramki: Jakub Serafin 58, Adam Buksa 60, Paweł Łysiak 67, 78 – zawodnik z nr 11 45 karny

POLSKA: Bartłomiej Drągowski – Mateusz Grzybek (61. Paweł Łysiak), Jan Bednarek (C), Mateusz Wieteska, Kamil Dankowski – Paweł Stolarski (84. Paweł Bochniewicz), Chris Jastrzembski (61. Michael Olczyk), Grzegorz Tomasiewicz (46. Jakub Serafin), Bartosz Kapustka – Adam Buksa, Oskar Zawada (75. Sebastian Musiolik).

Żółte kartki: Grzybek, Kapustka.