/Zwycięstwo na otarcie łez

Zwycięstwo na otarcie łez

Kadra Polski do lat 17 wygrała z Irlandią 1:0 w ostatnim meczu Elite Round. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Paweł Kaczmarczyk.Po poniedziałkowej porażce z Grecja podopieczni trenera Roberta Wójcika stracili szanse na awans do młodzieżowych Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w maju w Bułgarii. W czwartkowym meczu o honor na koniec turnieju Elite Round Polacy w Grodzisku Wielkopolskim podjęli Irlandię.

Od pierwszych minut Polacy było widać, że grają bez presji i strachu, który im splątał nogi we wcześniejszych meczach. Już w 9. minucie gry wynik meczu otworzył Paweł Kaczmarczyk, który umieścił piłkę w bramce po podaniu Kamila Jóźwiaka. Szybko objęte prowadzenie zachęciło „Biało-czerwonych” do zdobywania kolejnych bramek. Byli zdecydowanie dominującą stroną na murawie. Szczególnie aktywny był Jóźwiak, który po każdym swoim rajdzie prawą flanka szukał w polu karnym Mateusza Ostaszewskiego. Jego strzały były jednak blokowane albo łapane przez Caoimhina Kellehera.

Irlandczycy praktycznie nie istnieli na murawie. Przerwa nie podziałała krzepiąco na zespół z wysp Brytyjskich. Dlatego dalej dominowali na murawie „Biało-czerwoni”. Podopieczni Roberta Wójcika mogli podwyższyć prowadzenia na początku drugiej połowy. Jednak strzał Marcina Listowskiego nogami wybił irlandzki golkiper.

W końcowej fazie spotkania obie ekipy opadły trochę z sił i na boisku dominowała niedokładność z obu strony. Irlandczycy specjalnie nie forsowali tempa meczu bo wiedzieli, że mimo porażki i remisu Grecji z Białorusią wyjdą z grupy z drugiego miejsca.

Irlandia – Polska 0:1 (0:1)
0:1 – Paweł Kaczmarczyk 9′
Irlandia: Caoimhin Kelleher – Shane Hanney, Conor Masterson, Darragh Leahy, Jonathan Lunney (41′ Eoin Stokes), Luke Wade Slater (55′ Zachary Elbouzedi), Corey O’Keeffe, Connor Ronan, Trevor Clarke (70′ Conor Levingston), Joshua Barrett, Jamie Aherne.
Polska: Bartłomiej Żynel – Robert Gumny, Ernest Dzięcioł, Adam Chrzanowski, Mateusz Hołownia, Kamil Jóźwiak, Krystian Bielik, Mateusz Ostaszewski, Kamil Dziczek, Paweł Kaczmarczyk, Marcin Listkowski (74′ Mateusz Spychała).
Żółte kartki: Eoin Stokes, Corey O’Keeffe (Irlandia) oraz Paweł Kaczmarczyk (Polska).
Sędzia: Orkhan Mammadow (Azerbejdżan).