/el. LM: Wymęczony raj Legii Warszawa. Prestiżowe rozgrywki wracają do Polski

el. LM: Wymęczony raj Legii Warszawa. Prestiżowe rozgrywki wracają do Polski

Po 20 latach nieobecności Liga Mistrzów wraca na polskie boisko. Legia Warszawa zremisowała 1:1 w rewanżowym spotkaniu IV rundy kwalifikacyjnej z Dundalk FC i dzięki dwubramkowej zaliczce z pierwszego meczy, awansowała do fazy grupowej. Mimo nieudanego początku i straty bramki, w końcówce spotkania trafienie zanotował Michał Kucharczyk.

Faworytem dzisiejszego spotkania byli gospodarze. Pomóc w swobodnej grze miały atut własnego boiska, niemal trzydzieści tysięcy kibiców i dwubramkowe zwycięstwo w Dublinie. Od początku inicjatywę przejęli jednak goście, którzy w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Stojącego w bramce Arkadiusza Malarza pewnym strzałem pokonał Robert Benson a na wypełnionych po brzegi trybunach można było usłyszeć jęk zawodu. Podopiecznym Besnika Hasiego brakowało zgrania i pomysłu na przeniesienie akcji w pole karne rywala a upływające minuty powodowały zdenerwowanie i chaos.

Po przerwie gra mistrzów Polski nie uległa zmianie a drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adam Hlousek. Stołeczni zaczęli rozpaczliwie bronić wyniku, który dawał im upragniony awans. W doliczonym czasie gry trybuny uspokoił Michał Kucharczyk. Legionista zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i pokonał Garego Rogersa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Legia Warszawa – Dundalk FC 1:1 (0:1)