/el. LE: Zawrzało w Tiranie, mecz Legii z FK Kukesi przerwany

el. LE: Zawrzało w Tiranie, mecz Legii z FK Kukesi przerwany

Mecz 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy pomiędzy FK Kukesi a Legią Warszawa został przerwany przez sędziego w 53. minucie spotkania. W drugiej połowie, przy wyniku 2:1 dla Polaków, z trybun został rzucony kamień, który trafił w głowę zawodnika stołecznych – Ondreja Dudę. Spotkanie nie zostało wznowione a Legii Warszawa najprawdopodobniej zostanie przyznany walkower.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Legii, a wynik w 29. minucie otworzył Nemanja Nikolić. Legioniści prowadzili grę od pierwszego gwizdka i co rusz konstruowali dobre akcje pod bramką gospodarzy. Albańczycy nie byli w stanie stworzyć zagrożenia w polu karnym rywali aż do 49. minuty, kiedy rozpędzonego Moreiry Santosa nie zatrzymali obrońcy Legii a do piłki nie wyszedł Dusan Kuciak. Dwie minuty później na prowadzenie ponownie wyszli „Wojskowi” a do siatki trafił kapitan Jakub Rzeźniczak. Kiedy przyjezdni cieszyli się z gola kamieniem w głowę został trafiony Ondrej Duda. Słowak padł na murawę i został zniesiony z boiska na noszach. Na szczęście dla młodego zawodnika, skończyło się na rozcięciu.

Spotkanie od początku toczyło się w napiętej atmosferze, kilka razy doszło do drobnych incydentów między kibicami obu klubów. Rewanż zostanie rozegrany 6 sierpnia przy Łazienkowskiej 3. Mimo braku oficjalnych decyzji pewny jest walkower dla Legii Warszawa. FK Kukesi musi liczyć się także z innymi karami m.in. z wykluczeniem z rozgrywek.

FK Kukesi – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: 29’Nikolić 49’Santos 51’Rzeźniczak