/LE: Ćwierćfinały już za nami!

LE: Ćwierćfinały już za nami!

Dnipro, Napoli, Sevilla i Fiorentina zagrają w półfinale Ligi Europy. Z rozgrywkami pożegnało się natomiast Dinamo Kijów, którego barwy reprezentuje Łukasz Teodorczyk.

W swoim pierwszym meczu Fiorentina z Kijowa wywiozła remis 1:1 i była w dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym. W pierwszej połowie czwartkowego meczu Ukraińcy dotrzymywali kroku zespołowi z Włoch, nie dając sobie strzelić żadnego gola, a nawet mieli znaczną przewagę nad swoimi rywalami. Dopiero w 43. minucie Mario Gomez mocnym strzałem pokonał golkipera Fiorentiny.  awans podopieczni trenera Montelli przypieczętowali dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Jan Manuel Vargas pokonał Szowkowskiego.

ACF Fiorentina – Dynamo Kijów 2:0 (1:0)

Bramki: 43. Gomez, 90. Vargas

ACF Fiorentina: Neto – Nenad Tomović, Gonzalo Rodriguez, Stefan Savić, Marcos Alonso, Matias Fernandez, David Pizarro (84′ Alberto Aquilani), Borja Valero (79′ Milan Badelj), Mohamed Salah (88′ Juan Manuel Vargas), Mario Gomez, Joaquin.

Dynamo Kijów: Ołeksandr Szowkowski – Danilo Silva, Domagoj Vida, Jewhen Chaczeridi, Vitorino Antunes, Serhij Rybałka, Witalij Bujalski (69′ Serhij Sydorczuk), Andrij Jarmolenko, Younes Belhanda (63′ Władysław Kałytwyncew), Jeremain Lens, Łukasz Teodorczyk (45+2′ Ołeh Husiew).

Z kolei w Sankt Petersburgu już od 6. minuty Sevilla prowadziła z Zenitem. Pewnie rzut karmy wykorzystał Carlos Bacca. W drugiej połowie Rosjanie zdołali strzelić dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Rondon, a później sytuację wykorzystał Hulk. Wiele wskazywało na dogrywkę, ale decydującego gola strzelił Gameiro, który uderzył płaska przy słupku.

Zenit Sankt Petersbyrg – Sevilla FC 2:2 (0:1)

Bramki:  48.Rondon, 72. Hulk –  6. Bacca, 85. Gameiro

Zenit Sankt Petersburg: Jurij Łodygin – Igor Smolnikow, Luis Neto, Nicolas Lombaerts, Domenico Criscito, Javi Garcia, Axel Witsel, Hulk, Danny, Oleg Szatow, Jose Salomon Rondon (83′ Aleksandr Kierżakow).

Sevilla FC: Beto – Coke, Nicolas Pareja (22′ Vicente Iborra), Daniel Carrico, Benoit Tremoulinas, Grzegorz Krychowiak, Stephane M’Bia, Aleix Vidal, Ever Banega, Vitolo (90+2′ Denis Suarez), Carlos Bacca (74′ Kevin Gameiro).

W meczu Dnipro z Club Brugge długo utrzymywał się bezbramkowy wynik, ale do dogrywki nie doszło. Dopiero w 82. Minucie Szachov zmylił obrońców rywali i uderzył preryjnie, pokonując Ryana.

Dnipro Dniepropietrowsk – Club Brugge 1:0 (0:0)

Bramki:  82. Szachov

Dnipro Dniepropietrowsk: Denys Bojko – Douglas, Walerij Łuczkewycz (90+1′ Bruno Gama), Artem Fedecki, Jaba Kankawa, Leo Matos, Jewhen Czeberiaczko, Roman Bezus (46′ Jewhen Szachow), Rusłan Rotan, Jewhen Konoplianka, Jewhen Selezniow (72′ Nikola Kalinić).

Club Brugge: Mathew Ryan – Davy de Fauw, Oscar Duarte, Laurens De Bock, Brandon Mechele, Timmy Simons, Lior Refaelov, Ruud Vormer, Tom De Sutter (70′ Obbi Oulare), Jose Izquierdo (86′ Tuur Dierckx), Nikola Storm (86′ Victor Vazquez).

Z kolei mecz w Neaoplu odbył się bez żadnego ciśnienia. Tydzień potem piłkarze Trenera Beniteza wygrali w Niemczech 4:1 i awans do półfinału był przesądzony. Wolfsburg przegrywając 0:2, zdołał strzelić dwie bramki i mecz zakończył się remisem. Do siatki trafiał Timm Klose i Perisić.

SSC Napoli – VfL Wolfsburg 2:2 (0:0)

Bramki: 50. Callejon, 65. Mertens – 71. Klose, 73. Perisić

SSC Napoli: Mariano Andujar – Giandomenico Mesto, Raul Albiol, Miguel Britos, Faouzi Ghoulam, David Lopez, Gokhan Inler, Jose Callejon, Marek Hamsik (59′ Lorenzo Insigne), Dries Mertens (82′ Henrique), Gonzalo Higuain (68′ Duvan Zapata)

VfL Wolfsburg: Diego Benaglio – Christian Traesch (80′ Bas Dost), Naldo, Timm Klose, Ricardo Rodriguez, Joshua Guilavogui (75′ Sebastian Jung), Luiz Gustavo, Ivan Perisić, Maximilian Arnold, Daniel Caligiuri, Nicklas Bendtner.