/Porto wypunktowało Bayern, PSG uległo Barcelonie

Porto wypunktowało Bayern, PSG uległo Barcelonie

Środkowe spotkania rozgrywane w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów przyniosły mnóstwo emocji i grad goli. Porto wypunktowało słaby Bayern Monachium aż 3:1. Na Parc des Princes drużyna Paris Saint Germain pozbawiona swojej największej gwiazdy uległa FC Barcelonie 1:3.

Niespodziewanej wyjazdowej porażki doznał Bayern Monachium, lecz siłę pokazało Porto wygrywając u siebie 3:1. Portugalczycy zaskoczyli Niemców szybkim tempem gry. Trzy minuty po rozpoczęciu piłkę stracił Alonso, przez co w sytuacji sam na sam z Neuerem znalazł się Quaresma. Golkiper uciekł się do faulu za co został ukarany żółtą kartką a sędzia główny podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Quaresma i zamienił ją na bramkę. Kilka minut później znowu zawiodła defensywa Bawarczyków. Tym razem pomylił się Dante, co szybko wykorzystał Quaresma po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Mistrzowie Niemiec odpowiedzieli dopiero w 28. minucie golem Alcantary. Po przerwie podopieczni Pepa Guardioli nie poszli jednak za ciosem, co wykorzystali gospodarze. Z ostrego kąta strzelił Martinez i ustalił wynik na 3:1. W rewanżu drużyny spotkają się w Monachium. Bayern, by awansować, musi zdobyć dwie bramki i nie stracić żadnej. Całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski.

FC Porto – Bayern Monachium 3:1 (2:1)

Bramki: 3′ 10(k)’Quaresma , 65’Martinez – 28’Thiago

FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro – Herrera, Casemiro, Torres (75. Neves) – Quaresma (84. Evandro), Martinez, Brahimi (79. Hernani)

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Bernat – Lahm, Alonso (74. Badstuber), Thiago – Mueller, Lewandowski, Goetze (56. Rode)

Mistrzowie Francji wybiegli na murawę bez swoich największych gwiazd – Zlatana Ibrahimovicia i Marco Verrattiego. Skutecznością i dominacją w grze popisała się Barcelona, która pewnie wygrała spotkanie aż 3:1. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Neymar, a po zmianie stron dwa gole dołożył Luis Suarez. Honorowe trafienie osiem minut przed końcem podstawowego czasu gry zanotował Van der Wiel. Dzięki trzem bramkom zdobytym na wyjeździe Katalończycy są niemal pewni awansu do półfinału.

PSG – FC Barcelona 1:3 (0:1)

Bramki: 82’Van der Wiel – 18’Neymar 67′ 79’Suarez

PSG: Sirigu – Van der Wiel, Silva (21. Luiz), Marquinhos, Maxwell – Rabiot (65. Lucas), Cabaye, Matuidi – Lavezzi, Cavani, Pastore

FC Barcelona: Ter Stegen – Montoya (80. Adriano), Pique, Mascherano, Alba – Rakitić (74. Mathieu), Busquets, Iniesta (53. Xavi) – Messi, Suarez, Neymar

Rewanże odbędą się 21 kwietnia (wtorek). Bezbramkowym remisem zakończyło się wtorkowe starcie gigantów z Madrytu, a Juventus Turyn po rzucie karnym pokonał na własnym obiekcie AS Monaco.