/PP: Legia w 1/4, awans rozstrzygnęły „jedenastki”

PP: Legia w 1/4, awans rozstrzygnęły „jedenastki”

Awans do 1/4 finału Pucharu Polski w spotkaniu między Legią Warszawa i Śląskiem Wrocłw rozstrzygnęły rzuty karne. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 1:1, dogrywka nie przyniosła zwycięzcy, więc arbiter zarządził serię „jedenastek”. Skuteczniejsi okazali się podopieczni Hennniga Berga, którzy są coraz bliżej zdobycia 17. tytułu w historii klubu.

Faworytem spotkania od początku byli gospodarze, którym do awansu wystarczyłby bezbramkowy remis. Sprzyjały także wypełnione trybuny, na których zasiadło ponad 21. tysięcy kibiców. W pierwszej połowie, mimo mocnej kadry „Wojskowych”, lepsi byli przyjezdni. Już dwanaście minut po pierwszym gwizdku na prowadzenie wyszedł Śląsk. Bramkę zdobył Peter Grajciar, który wykorzystał niefrasobliwe zachowanie Dusana Kuciaka. Golkiper Mistrzów Polski odbił piłkę strzeloną przez Marco Paixo, ta wpadła prosto pod nogi Grajciara, a ten umieścił ją w siatce. Swoich sił w polu karnym rywala dwukrotnie próbował Michał Kucharczyk. Najpierw trafił ze spalonego, a później strzelał zza pola karnego, ale dostępu do bramki pewnie bronił Maciej Wrąbel.

Po przerwie Orlando Sa został zastąpiony przez Michała Żyro, który już osiem minut po wejściu na murawę doprowadził do remisu. Dzięki świetnie wyłożonej piłce Ondreja Dudy strzałem na dalszy słupek trafił do bramki Wrąbla.  W dogrywce goli zabrakło, choć szanse miały oba zespoły. Podczas serii rzutów karnych za swoje wcześniejsze zachowanie zrehabilitował się Kuciak, broniąc strzały braci Paixao oraz Milosa Lacnego.W ekipie stołecznych nie trafił Ondrej Duda, a bramkę dającą awans zdobył Marek Saganowski.

Legia Warszawa w półfinale zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała lub Piastem Gliwice. W pierwszym spotkaniu 2:1 wygrał zespół Leszka Ojrzyńskiego. W niedzielę we Wrocławiu oba zespoły zmierzą się w 23. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 1:1 (0:1) karne: 3:1

Bramki: 12’Grajciar – 53’Żyro

Legia Warszawa : Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Dossa Junior, Inaki Astiz, Guilherme – Michał Masłowski, Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman (113. Helio Pinto), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk (102. Marek Saganowski) – Orlando Sa (46. Michał Żyro)

Śląsk Wrocław : Jakub Wrąbel – Paweł Zieliński, Tom Hateley, Piotr Celeban, Dudu Paraiba (63. Kamil Dankowski) – Flavio Paixao, Mariusz Pawelec, Lukas Droppa (106. Milos Lacny), Peter Grajciar, Mateusz Machaj (91. Robert Pich) – Marco Paixao