/Środowe spotkania w Lidze Mistrzów

Środowe spotkania w Lidze Mistrzów

Borussia Dortmund z pierwszą porażką, Liverpool podzielił się punktami z Ludogorcem Razgrad. Co jeszcze działo się w środę na boiskach Ligi Mistrzów?

W pierwszym meczu Zenit Petersburg pokonał Benfice 1:0 po bramce Dannego w 78. minucie.  Problemów ze zwycięstwem nie miał także Anderlecht, który po dwóch trafieniach Mbemby wygrał z  Galatasaray Stambuł.

Piłksarze Arsene’a Wengera zrewanżowali się Borussi i wygrali 2:0. Kanonierzy bramkę strzelili już w 2. minucie, a zwycięstwo przypieczętowali w 57., kiedy do siatki trafił Sanchez. Z kolei Athletico Madryt wręcz zdemolował Olympiakos Pireus Wynik meczu w 9. minucie otworzył Garcia, a trzy kolejne gole zdobył Mandzukić.

Na swoje konto trzy punkty zapisali też Królewscy, którzy skromnie pokonali Basel. Bramkę dla Realu w 35. minucie nie kto inny jak Ronalndo.

Do sporej niespodzianki doszło w Bułgarii, gdzie Ludogorec zremisował z Liverpoolem 2:2. Pierwsza bramka padła na konto miejscowych już w 3. minucie. Pięć minut później wyrównał Lambert, a w 37. Henderson dał prowadzenie swojej drużynie. W 88. minucie do siatki trafił Terziev, dając swojej drużynie remis.

Także Juventus dopisał sobie trzy punkt. Włosi wygrali wreszcie mecz wyjazdowy i pokonali szwedzkie Malmoe 2:0, a Moncao pokonało na wyjeździe Bayer Leverkusen.

Malmoe FF – Juventus Turyn 0:2 (0:0)
Atletico Madryt – Olympiakos Pireus 4:0 (2:0)
FC Basel – Real Madryt 0:1 (0:1)
Ludogorec Razgrad – Liverpool FC 2:2 (1:2)
Bayer Leverkusen – AS Monaco 0:1 (0:0)
Zenit Sankt Petersburg – Benfica Lizbona 1:0 (1:0)
Arsenal Londyn – Borussia Dortmund 2:0 (1:0)
RSC Anderlecht – Galatasaray Stambuł 2:0 (1:0)