/Wtorek z Ligą Mistrzów
Lewandowski w Bayernie Monachium

Wtorek z Ligą Mistrzów

Gol Roberta Lewandowskiego, ale Bayern pokonany. Porażka Ajaxu z PSG,  wysokie zwycięstwo Chelsea nad Schalke 04 i Leo Messi z kolejnym hat-trickiem na koncie.

W pierwszych meczach było równie ciekawie. FC Porto rozgromiło 3:0 w wyjazdowym meczu BATE Borysów, a CSKA Moskwa w ostatnich sekundach meczu doprowadziła do wyrównaniu w meczu z AS Romą po bramce Berezutskiego.

O 20:45 rozgrywane było osiem meczów i ani jeden z nich nie zakończył się podziałem punktów. Apoel Nikozja podejmował FC Barcelonę. Piłkarze z Cypru dzielnie walczyli do 27. minuty, bo wtedy pierwsza bramkę w barwach Barcelony strzelił Luis Suarez. Trzy kolejne bramki zdobył Leo Messi, poprawiając tym samym rekord Ligi Mistrzów Raula Gonzaleza.

Dużo działo się również w Manchestrze, gdzie Man City podejmował naszpikowany gwiazdami Bayern Monachium. Miejscowi prowadzili od 20. minuty po tym jak Aguero pewnie wykorzystał rzut karny. Od tego momentu Bawarczycy grali w osłabieniu, ale nie przeszkodziło im to w zdobyciu dwóch bramek za sprawą Alonso oraz Lewandowskiego. Taki wynik utrzymywał się do 85. Minuty. Wtedy ponownie do siatki trafił Agureo, dając remis swojej drużynie. W doliczonym czasie ponownie do bramki trafił Aguero, kompletując tym samym hat-tricka.

Również PSG nie miał problemów, by pokonać Ajax z Milikiem w składzie. Mistrzowie Francji prowadzili od 33. minuty po bramce Cavaniego. Holendrzy zdołali wyrównać w 67. minucie, ale dziesięć minut później do bramki trafił Ibrahimović. Wynik w 83. Minucie ustanowił Cavani.

Z awansem do najlepszej 16 problemu nie miała Chelsea, która na wyjeździe rozgromiła Schalke aż 5:0. The Blues prowadzili już od 2. minuty, kiedy do bramki trafił Terry. Kolejne bramki strzelali Willian, Kirchhoff (samobójcza), Drogba i Ramires.

Pierwsze, a zarazem skromne zwycięstwo na Shakhtarem odniosło Athletico Bilbao, które wygrało 1:0 po bramce w 68. Minucie  San Jose.  Z kolei w Lisbonie mecz został przerwany z powodu awarii oświetlenia . Rywalizację wznowiono po 22, ale nie przeszkodziło to gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa po golu Naniego.

BATE Borysów – FC Porto 0:3 (0:0)

CSKA Moskwa – AS Roma 1:1 (0:1)

APOEL Nikozja – FC Barcelona 0:4 (0:3)

Manchester City – Bayern Monachium 3:2 (1:2)

Paris Saint-Germain – Ajax Amsterdam 3:1 (1:0)

Schalke 04 Gelsenkirchen – Chelsea Londyn 0:5 (0:3)

Sporting Lizbona – NK Maribor 3:1 (2:1)

Szachtar Donieck – Athletic Bilbao 0:1 (0:0)